НОВИНИ

Світове споживання енергії до 2035 року зросте більш ніж на 50%

Звіт Управління енергетичної інформації при Міністерстві енергетики США (EIA) свідчить про зростання світового споживання енергії більш як на 50% за наступні 25 років завдяки розвитку Китаю та Індії. Про це повідомляється на офіційному сайті інституції.

Управління енергетичної інформації прогнозує, що потужний економічний розвиток Китаю та Індії призведе до того, що за 25 років країни подвоять своє споживання енергії. У 2035 році  воно становитиме 31% усього світового споживання. Для порівняння, споживання енергії двома країнами 2008 року сягало 21%. Отже, Китай стане найбільшим споживачем енергії в світі, перегнавши при цьому США.

Крім того, EIA передбачає, що 2020 року ціни на барель нафти становитимуть $108, а 2035-го сягнуть вже $125 за барель. При цьому, попит на бензин продовжуватиме зростати. Ціни на природний газ збільшуватимуться швидше за нафту – в середньому на 1,6% на рік. Китай, меншою мірою Індія та інші країни, які не входять до Організації економічного співробітництва та розвитку споживатимуть більше вугілля замість дорожчих видів палива. Частка збільшення Китаєм споживання вугілля становитиме 76% усього світового обсягу.

Відновлювана енергія, згідно з прогнозами, буде джерелом енергії, споживання якого протягом наступних 25 років зростатиме найбільше, проте викопні види палива все ж залишатимуться основним джерелом енергії. Разом з тим, результати дослідження EIA спираються на нинішню політику урядів та можуть бути змінені, якщо  такі країни, як Китай та США, ухвалють закони, котрі суттєво обмежуватимуть викиди в повітря двоокису карбону. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.