Китаєм прокотилася хвиля антияпонських протестів

20 Серпня 2012, 08:00

За його словами, «незаконні дії правих активістів Японії порушили територіальний суверенітет Китаю».

Представник МЗС КНР закликав японську сторону "належним чином врегулювати існуючі питання, щоб не завдати шкоди інтересам китайсько-японських відносин загалом".

Після повідомлення про висадження 19 серпня японських активістів на один із незаселених островів архипелагу Сенкаку в Південно-Китайському морі за Який сперечаються КНР і Японія, у низці китайських містя відбулися антияпонські демонстрації у зв'язку із загостренням ситуації навколо територіальної належності спірних островів.

Деякі зібрання були мирними, інші закінчилися погромами японських ресторанів, магазинів і псуванням японських автомобілів.

Акції протесту стали наймасовішими з 2005 року, коли тисячі китайців вийшли на вулиці на знак протесту проти видання нового японського підручника з історії, в якому були "обілені" багато епізодів японської агресії проти країн Азії у роки Другої світової війни. Тоді постраждало багато торгових точок під японськими вивісками.

Як повідомлялось, 19 серпня щонайменше 10 японських націоналістів висадилися на один із незаселених островів архипелагу Сенкаку в Південно-Китайському морі. За словами активістів, вони прагнули вшанувати пам'ять людей, які загинули біля островів під час Другої світової війни.

Минулого тижня на острови висадилася група китайських активістів в рамках акції, спрямованої на демонстрацію суверенітету КНР, що викликало обурення японських націоналістичних кіл.