НОВИНИ

США закликають Китай звільнити протестувальників, затриманих 23 роки тому

Держдепартамент США закликав Китай звільнити всіх учасників протестів на площі Тяньаньмень, які досі знаходяться в ув'язненні після арештів у 1989 році. У заяві держдепартаменту також міститься заклик надати відомості про вбитих, затриманих і зниклих безвісти.

"Ми повторюємо наш заклик до Китаю про дотримання прав усіх її громадян, звільнення тих, хто був незаконно заарештований, засуджений, ув’язнений, посаджений під домашній арешт, і припинення триваючих репресій проти активістів правозахисного руху та членів їхніх сімей", - заявив представник держдепартаменту Марк Тонер.

Він сказав також, що насильницьке придушення демонстрацій на площі Тяньаньмень призвело до трагічної загибелі невинних людей.

Близько 20 активістів-правозахисників були побиті поліцією в провінції Фуцзянь на південному сході країни в 23-у річницю придушення протестів. Про це повідомила Ши Ліпін, дружина активіста Лін Бінсіня. Поліція провінції спростувала ці повідомлення.

Нагадаємо, Пекін вважає події 3-4 червня 1989 року спробою контрреволюційного повстання. Тоді в ході розгону студентських демонстрацій на площі Тяньаньмень загинули сотні їх учасників.

Китайська влада ввела заборону на будь-яку згадку подій 1989 року.

Правозахисний фонд "Дуй Хуа" вважає, що близько десяти учасників заворушень, заарештованих в 1989 році, залишаються в ув'язненні.

Число заарештованих 23 роки тому становило кілька сотень людей. Це не колишні студенти, які очолювали протести, а люди, які здійснювали підпали і напади на співробітників сил безпеки, заявив виконавчий директор фонду "Дуй Хуа" Джон Камм.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.