Київський кінофестиваль «Молодість» оголосив переможців

4 Червня 2018, 12:13

Журі київського міжнародного кінофестивалю "Молодість" визначило найкращі фільми у головних номінаціях. Про це повідомляє прес-служба кінофестивалю у неділю, 3 червня. 

 

Гран-Прі кінофестивалю за найкращий дебютний фільм, статуетку «Скіфський олень» та 10 000 доларів США отримав фільм «Святий» Андріуса Блажевічюса (Литва, Польща,2016).

 

Приз за найкращий повнометражний фільм та 2 000 доларів США отримала стрічка «Зимові брати» Глинура Палмасона (Данія, Ісландія, 2017).

 

Спеціальну відзнаку журі Міжнародного конкурсу отримав фільм «Вантаж» Огнєна Главонича (Сербія, Франція, Хорватія, Іран, Катар, 2018).

 

Найкращим короткометражним фільмом було визнано румунську стрічку «Блискуча нагла смерть» режисера Серджіу Неґулічі (Румунія, 2017).

 

Найкращий фільм Студентського конкурсу – «Тісні Зв’язки» режисерки Зофії Ковалевської (Польща, 2016).

 

Спеціальну відзнаку отримав фільм «Брижі» режисера Свеє Матіаса Гленне (Норвегія, 2016).

 

Нагороду журі програми Teen Screen здобув фільм «Дитячий квиток» Саміда Каккада (Індія, 2016).

 

Спеціальні відзнаки дістались фільмам «Супер-Модо» Лікаріона Вайнайна (Кенія, Німеччина, 2018) та «За блакитними дверима» Маріуша Палєя (Польща, 2016).

 

Приз за найкращий фільм Національного конкурсу, грошовий приз сумою 50 000 гривень  здобула стрічка «Штангіст» Дмитра Сухолиткого-Собчука (Україна,Польща, 2018) – за віртуозну режисуру і вражаючу образність.

 

Спеціальні відзнаки журі національного конкурсу отримали фільм Нікона Романченка «Поза зоною» (Україна, 2017) – за делікатний погляд і особливу інтонацію. Та стрічка «Щасливі роки» Світлани Шимко та Галини Ярманової (Україна, 2018) – за тонке відтворення невідомого світу.

 

Приз глядацьких симпатій КМКФ «Молодість» здобув фільм «Тиха ніч» Пьотра Домалєвського (Польща, 2016).

 

Найкращим фільмом конкурсу Shoot&Play було обрано стрічку Анастасії Хоменко «Твій вибір принесе користь». Переможниця отримала приз від оператора державних лотерей «М.С.Л.» у розмірі 1 000 доларів США.

 

Приз за найкращий ЛҐБТК-фільм конкурсу «Сонячний зайчик» отримал акартина Марсело Мартінессі «Спадкоємиці».

 

Спеціальні відзнаки журі конкурсу «Сонячний зайчик» отримали стрічка Офіра Рауля Ґрайцера «Кондитер» та фільм «Жорстка фарба» Філіпе Матцембахера та Марсіу Реолона.

 

Володарем «Скіфського оленя» за внесок у світове кіномистецтво став відомий німецький актор Юрґен Прохнов.

 

Фестиваль проходив з 27 травня по 3 червня  за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Міністерства інформаційної політики України та Київської міської державної адміністрації

 

Нагадаємо, у 2017 році головну нагороду київського кінофестивалю "Молодість" отримав режисер Ахтем Сеітаблаєв за військову драму "Кіборги". 

 

У лютому кінофестиваль «Молодість» за підтримки дистриб’юторської компанії B&H влаштовував міні-фестиваль спецпоказів найкращих фільмів 2017 року, що так і не потрапили до українського кінопрокату.