Ініціатори перепідпорядкування Центру серця вважають, що для міського бюджету така високовартісна клініка є великим навантаженням. Документ про передачу кардіоцентру з комунальної до державної власності готувався з урахуванням звернення Центру серця та комітету ВР.
За словами депутата Київради, у зверненні комітету Ради з питань охорони здоров’я за підписом його голови Тетяни Бахтєєвої зазначається, що «статус закладу охорони здоров’я комунальної власності міста Києва істотно ускладнює діяльність центру, який фактично виконує функції клініки загальнодержавного значення».
«Фінансування центру з міського бюджету на медичні вироби за останні 4 роки не перевищувало 10% від загальної потреби, а на сервісне та технічне обслуговування обладнання кошти взагалі не виділялися», – йдеться в зверненні Бахтєєвої.
За словами Давиденка, в будівництво кардіоцентру Київ вклав понад 600 млн грн та виділив землю лікарні швидкої медичної допомоги. Давиденко зазначив, що передача медзакладу планується без обговорення з киянами, всупереч забороні ГУ охорони здоров’я Києва, Гуманітарної комісії Київради та Міністерства економіки.
Як повідомлялось, прем'єр-міністр Микола Азаров вважає, що нинішня система охорони здоров'я не задовольняє як звичайних українців, так і керівництво країни й потребує реформування. Президент Віктор Янукович вніс реформу медицини у перелік з 14 пріоритетних напрямків проведення реформ нинішнього року.
Читайте також: Те, що уряд прописав