Київрада звернеться до Мінкульту з приводу перенесення пам’ятника Щорсу

23 Березня 2017, 16:12

У четвер, 23 березня, на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення про заходи щодо перенесення пам’ятника Миколі Щорсу. Про це повідомляється на сайті Київської міської ради.

«Відповідне рішення передбачає звернення до Міністерства культури України з проханням внести пропозицію щодо переміщення пам'ятника Миколі Щорсу на розгляд Кабінету міністрів. Адже наразі постамент є пам'яткою монументального мистецтва та відноситься до переліку об'єктів культурної спадщини національного значення, які занесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. І, відповідно, переміщення пам'ятника неможливе без погодження із вищими органами влади», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Коник без ноги. Реакція соцмереж на пошкодження пам'ятника Щорсу в Києві

“Ми маємо виконати закон України про декомунізацію, а постамент Щорсу якраз підлягає під відповідний закон. Разом із тим, пам'ятник справді унікальний, це перший кінний постамент після Другої Світової війни. І необхідно його зберегти належним чином. Пам'ятник часто стає об'єктом вандалізму з боку радикально налаштованих активістів, які намагаються демонтувати постамент самотужки. І цього понеділка 20 березня було зафіксовано жахливий акт вандалізму — хтось відпиляв коню праву ногу по коліно. І наше з вами завдання — не допустити подібного і зберегти пам'ятник для майбутніх поколінь”, — зазначив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

Він також зауважив, що пам'ятник буде доцільно розмістити в Музеї монументальної пропаганди СРСР.

Рішення підтримали 63 депутати Київради. 

Нагадаємо, 20 березня в Києві невідомі пошкодили пам’ятник Миколі Щорсу, внаслідок чого кінь скульптури позбувся частини ноги.

Як повідомлялося, 30 червня 2016 року активісти низки організацій (зокрема, ОУН та «Правий сектор» – ред.) зібралися демонтувати пам’ятник Миколі Щорсу, але його оточила поліція, тому акцію вирішили відкласти до Дня Незалежності. 

Згодом у КМДА заявили, що пам'ятник Щорсу внесений до переліку об'єктів, що підлягають демонтажу, але наразі він перебуває в Реєстрі об'єктів культурної спадщини національного значення.

Київська міська влада пообіцяла владнати всі формальності і до Дня Незалежності демонтувати монумент. У жовтні КМДА підготувала проект демонтажу пам'ятника для перенесення його в інше місце. У січні 2017 року міська рада ініціювала перенесення пам'ятника Миколі Щорсу на територію національного комплексу "Експоцентр України" в Києві.