Київрада ввела тимчасовий мораторій на виплати за зовнішніми боргами

8 Жовтня 2015, 12:26

Київська міська рада з 6 листопада ввела тимчасовий мораторій на виплати за зовнішніми боргами столиці. Відповідне рішення на засіданні Київради в четвер схвалили 90 депутатів.

Голова профільної бюджетної комісії Київради Андрій Странніков нагадав, що до теперішнього часу боргові зобов'язання столиці становлять 18 млрд грн, і тільки на їх обслуговування на рік необхідно 2 млн грн.

За його словами, Київ протягом декількох тижнів вів переговори зі Спецкомітетом кредиторів щодо реструктуризації зовнішнього боргу. Однак, за його словами, підсумки цих переговорів поки "далекі від взаєморозуміння".

"На сьогоднішній день можна констатувати, що позиції поступово зближуються, і це вселяє оптимізм, але поки ці позиції на переговорах з кредиторами далекі від повного взаєморозуміння", – сказав Странніков.

Він пояснив, що кредитори стверджують: у столиці є достатньо коштів для оплати за своїми боргами і тепер, і в майбутньому, тоді як Київ зараз готується до опалювального сезону і в першу чергу спрямовує кошти бюджету на забезпечення киян теплом, енергоносіями, на ремонт і утеплення під'їздів і будинків, встановлення лічильників тепла.

"Крім того, ми повинні забезпечувати підтримку соціально незахищених верств населення, тобто фінансувати безкоштовний проїзд пільговикам, соціальні ліки і хліб, інші витрати", – підкреслив депутат.

Як повідомлялося, єврооблігації Києва включені в периметр боргової операції, передбаченої програмою розширеного фінансування EFF Міжнародного валютного фонду. Київська міськрада схвалила реструктуризацію муніципальних єврооблігацій, випущених в 2005 і 2011 рр. в березні 2015 року.

В даний час в обігу перебувають єврооблігації Києва на $250 млн з терміном обігу до 6 листопада 2015 року та на $300 млн з терміном обігу до 11 липня 2016 року.

Раніше міністр фінансів Наталія Яресько заявила про списання Україні $3,8 млрд міжнародного боргу. Одночасно на біржах почала зростати вартість українських облігацій. Разом з тим Росія відмовилась взяти участь у реструктуризації боргу України. 

На початку вересня власники українських облігацій, термін погашення яких настає вже в 2015 році, виступили за перегляд умов домовленостей про реструктуризацію українського боргу. Цю групу кредиторів представляє юридична фірма Shearman & Sterling.