Під час потепління рівень води в Київській області, звісно, підніметься, проте це не загрожує житловим масивам регіону.
«Найбільше рівень води за прогнозами підвищиться в Дніпрі на 1,5-2 метри в третій декаді квітня. Такі підрахунки станом на 5 березня ми зробили без урахування можливості затримки води в Київському та Канівському водосховищі. Втім, окрім підтоплення запливів чи прибережної смуги, житловим масивам небезпеки воно не несе», – зазначила Бойко.
Найбільшої небезпеки підтоплення можна очікувати в Рівненській, Волинській та Чернігівській областях, де нині спостерігається високий рівень води в річках.
На запитання, чи вплине весняне водопілля на якість води в крані, експерт зазначає, що вона погіршується щороку з приходом весни.
«Українці споживають воду з поверхневих джерел. З таненням снігу весь бруд, у тому числі засоби, якими посипали цьогоріч дороги, потрапляє у водойми. Тому, звичайно, воду для споживання потрібно обробляти спеціальними реагентами», – додала експерт.
Нагадаємо, заступник генерального директора ПАТ «Київводоканал» Віталій Найдюк заявив, що якість питної води в Києві може погіршитися через весняне водопілля. У зв'язку з цим, підприємство звернулося до Київської міської держадміністрації з проханням виділити з міського бюджету 4,2 млн грн на реагенти для очищення води.