НОВИНИ

Якість питної води в Києві може погіршитися

Якість питної води в Києві може погіршитися через весняне водопілля.

Про це заявив заступник генерального директора ПАТ «Київводоканал» Віталій Найдюк в коментарі «Лігабізнесінформ».

У зв'язку з цим, підприємство звернулося до Київської міської держадміністрації з проханням виділити з міського бюджету 4,2 млн грн на реагенти для очищення води.

«Ми впевнені, що місто також розуміє проблеми весняного водопілля і стурбовано якістю питної води для киян, а, отже, кошти на поставку запасів реагентів ми чекаємо в найкоротший термін», - заявив Найдюк.

За його словами, згідно з прогнозами синоптиків водопілля у цьому році почнеться з середини березня. У зв'язку з цим приведені в готовність засоби для відкачування, пересувні і стаціонарні дизельні електростанції, необхідні транспортні засоби і механізми.

«Посилено цілодобовий контроль над технологічними параметрами очищення води на кожному етапі її підготовки і над якістю питної води. Сьогодні питна вода відповідає чинним нормативам, і ми докладемо всіх зусиль для того, щоб забезпечити дотримання вимог і на період весняного водопілля», - відзначив Найдюк.

Разом з тим, за його словами, у зв'язку з великим обсягом вивезеного снігу (близько 2 тис тонн), що містить в собі значну кількість шкідливих речовин (близько 1 тис 300 тонн піщано-соляної суміші), а також, враховуючи щосезонних забруднення води речовинами природного походження, якість води в поверхневих джерелах водопостачання річок Дніпро і Десна погіршується. Це, в свою чергу, вимагає збільшити дози реагентів для очищення води.

Заступник гендиректора ПАТ «Київводоканал» відзначив, що загальна вартість прогнозованих витрат реагентів на період паводку складає - 7 млн 707 тис. грн.

За словами Найдюка, за рахунок власних коштів підприємство виділило 3,5 млн грн. на поповнення запасу реагентів. Він також підкреслив, що кошти, які можуть бути використані для поповнення запасу необхідних реагентів, передбачені в бюджеті Києва на 2011 рік для ПАТ «АК» Київводоканал» з різниці в тарифах і становлять 25,6 млн грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.