«Українська нафтогазова компанія» (УНГК) купила в Угорщині паливо за 3150 гривень за тисячу м³, повідомило джерело в митному департаменті Міндоходов. Це приблизно відповідає ціні імпорту «Нафтогазом» палива з Польщі та Німеччини і майже на 300 гривень дешевше, ніж ввозить Ostchem, яка входить до Group DF, котра належить Дмитру Фірташу.
В Україні компанія минулого року продавала газ за ринковими цінами – 4175 – 4195 гривень за тисячу м³, включаючи ПДВ. Про це відомо з рішення Вінницького господарського суду, що зобов'язує компанію «Подільські цукроварні» розрахуватися з УНГК за спожитий газ. У нинішньому році ціни на внутрішньому ринку газу в порівнянні з торішніми не змінилися.
Таким чином, внутрішня ціна продажу газу УНГК, за вирахуванням ПДВ, складе близько 3500 гривень за тисячу кубометрів, а валова рентабельність – приблизно 10%. Перша поставка 18 млн м³ палива, закупленого в Угорщині, може принести Курченку близько 5,7 млн гривень валового прибутку.
«Поставки з Угорщини почалися з березня, законтрактований обсяг 90 млн м³ на місяць», – повідомила прес-служба агентству «Інтерфакс-Україна».
Якщо такі обсяги закупівель збережуться до кінця року, в 2013-му УНГК зможе продати на внутрішньому ринку близько 900 млн кубометрів імпортного газу і заробити понад 300 млн гривень валового прибутку.
Хоча у прогнозному балансі імпорту газу в Україну, який був затверджений Кабміном 23 травня, газ ВЕТЕК не відображається. У поточному році уряд затвердив баланс у розмірі 60,06 млрд м³. З них 23 млрд – власний видобуток, ще 8,1 млрд – імпорт Ostchem Дмитра Фірташа з Росії та Туркменістану. Інший обсяг «Нафтогаз» планує закупити у «Газпрому» і німецької RWE.
Нагадаємо, УНГК була створена в 2011 році колишнім главою представництва Regal Petroleum в Україні Віктором Дмитрієвим і президентом Асоціації «Газові трейдери України» Романом Сторожовим. Тоді ж вона отримала п'ятирічну ліцензію на постачання природного газу за нерегульованими тарифами, а в листопаді минулого року Нацкомісія з регулювання енергетики збільшила обсяг ліцензійних поставок газу компанії до мільярда м³ на рік.
У березні 2012 року компанія змінила власників на маловідомих жителів Харківської області. Зараз УНГК входить до групи компаній Курченка.
Інтересу до газового ринку Курченко не приховував. «Сама група (ВЕТЕК – Ред.) зараз оцінює свою частку на ринку трейдерів природного газу в 10-30%», – сказав він в інтерв'ю журналу «Корреспондент». Походження газу в ВЕТЕК назвати відмовилися, повідомивши, що паливо було закуплено на вільному ринку.
Нагадаємо, Сергій Курченко також заявляв, що оточення президента Віктора Януковича не вплинуло на розвиток його бізнес-імперії. Крім цього, він розповів, що перший капітал заробив на перепродажу нерухомості.