Кулеба заявив, що має бути ще дві хвилі евакуації українців з-за кордону

25 Березня 2020, 11:35

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба стверджує, що має бути три великих хвилі евакуації українців з-за кордону. Одна з причин — імовірна економічна рецесія в Європі. Про це 24 березня дипломат заявив виданню Бабель.

 

«Зараз іде перша — ті, хто реально злякалися і зрозуміли, що треба їхати додому. Є друга, прихована хвиля. Вони думають: «Та це все фігня, треба пересидіти». Буде третя хвиля, коли в країнах Європи почнеться економічна рецесія. Людей почнуть звільняти, і вони поїдуть додому. Тому це не процес, який закінчиться відразу, ось вивезли людей і сказали: «Супер, усе скінчилося, вітаємо з перемогою». Я думаю, усе це триватиме кілька місяців», —  розповів Міністр.

 

Нагадаємо, що закордоном 21 українець лікується від Covid-19.

 

Як зазначалося, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.