Кучму прослуховували системою часів КДБ

21 Травня 2011, 13:10

«Одного разу І. Гончаров (звинувачувався в створенні банди «міліцейських перевертнів» і керівництві її діяльністю – Ред.) попросив, щоб я повозив його по місту. Ми їздили цілий день. Він сказав тоді, що Кучма навіть не підозрює, що його кабінети прослуховуються. Я не вірив, що можна здійснити таке. Тоді Гончаров розповів, що ще в колишньому СРСР існувала стаціонарна система прослуховування. Вона залишилася в спадок від КДБ і до цих пір працює; що з'явилися люди, яким це цікаво. Він сказав, що багато кабінетів адміністрації прослуховують; що перед виборами треба було щось робити. Мова йшла про спільні зусилля «канівської четвірки» в пошуку компромату для імпічменту Л. Кучми», — повідомив Нестеров.

«У жовтні 2000 року Гончаров з радістю розповідав у моїй присутності своєму помічникові, що «скоро Даниличу ініціюють імпічмент», тому що Л. Кучма говорить в кабінеті, і не знає, що його пишуть. Тоді ж він дав нам почитати роздруківки, як він сказав, записів з кабінету. Пам'ятаю точно, що нічого надприродного там не було: мат, якісь прізвища. Гончаров тоді сказав: звичайно, цього мало для імпічменту, але … Потім прозвучала фраза про те, що одна жінка з апарату президента когось підбурювала, «щоб Данилич побільше говорив», – розповів Нестеров.

За його словами, Гончаров казав, що ці записи ніхто не сприймав серйозно.

«Наскільки я пам'ятаю, плівки «молодого офіцера» кому тільки не пропонувалися до вересня 2000 року – і соціалістам, і рухівцям, і за кордон тощо. Незважаючи на те, що в них нічого не змінилося, вони відразу ж виросли в ціні з початком акції «Україна без Кучми»… З цими плівками пов'язана і смерть двох колег Мельниченка, яких, як розповідав Михайленко в суді, отруїв його шеф Гончаров. Це охоронці-водії когось із «канівської четвірки». Як говорив Михайленко, їх убили тому, що вони занадто багато знали про справу Гонгадзе», – додав Нестеров.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура у березні порушила стосовно Кучми кримінальну справу за ч. 3 ст. 166 Кримінального кодексу України. Він підозрюється у перевищенні влади, наданні незаконних розпоряджень керівництву МВС, що призвело до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Кучмі обраний запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.

Записи колишнього охоронця екс-президента Мельниченка визнано речовими доказами у справах, порушених щодо вбивства Гонгадзе.

26 квітня адвокати Кучми подали клопотання про призначення іноземних експертів для проведення шести фоноскопічних експертиз.  Однак слідчий Генеральної прокуратури відмовив Кучмі у залученні іноземних експертів до проведення фоноскопічних експертиз записів майора Мельниченка.