Кучма: у справі незрозумілим чином з’явився Мороз

24 Березня 2011, 10:57

Про це він заявив журналістам сьогодні біля Головного слідчого управління Генпрокуратури, куди вдруге прийшов на допит.

«Взагалі це таємниця – не таємниця, але я думаю, що це не таємниця… На показах Мельниченка, Мороза і плівок», – сказав він, додавши при цьому, що у справі якимось незрозумілим чином, крім інших, з’явився ще і Мороз як свідок «не знаю, яким чином».

Він повідомив, що йому вручили постанову про порушення справи: «Мені вручили постанову прокуратури про порушення – за статтями відомими, про що говорилося в інтерв’ю Рената Кузьміна – кримінальної справи».

На запитання, чи оскаржуватиме він постанову, Кучма сказав, що поки що не знає.

«А чи будемо ми подавати (скаргу – ред)? Адвокати працюють, я в цій справі не «Копенгаген», як кажуть (мається на увазі не компетентний – ред.», – сказав екс-президент.

Як відомо, 24 березня Генпрокуратура планує влаштувати очну ставку Леоніда Кучми та Олексія Пукача.

Нагадаємо, проти другого президента України порушено кримінальну справу за ч. 3. ст. 166 КК в редакції 1960 року ("перевищення влади або службових повноважень"; карається позбавленням волі строком від 5 до 12 років). Його обвинувачують у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе.

Кучма 23 березня ходив на допит в Генпрокуратуру, де він пробув більше трьох годин.

Колишній співробітник президентської охорони Микола Мельниченко, який у середу також був у Генпрокуратурі, заявив, що Кучма злякався очної ставки з ним. "Побачивши мене, Леонід Данилович почав нервувати, підхопився, на зауваження слідчого про те, що йде слідча дія, не реагує, кинув репліку "можете мене затримувати, я ніяких слідчих дій проводити не буду" й утік… через чорний хід, о 13:20 покинув приміщення Генпрокуратури", – повідомив Мельниченко. Цю інформацію підтвердили у Генеральній прокуратурі. 

24 березня Кучма заявив, що готовий до очної ставки з Мельниченко.

У грудні 2010 року Генпрокуратура завершила розслідування кримінальної справи за обвинуваченням Пукача в убивстві Гонгадзе.