Вихід Великої Британії з Євросоюзу не справить серйозного впливу на українську економіку, однак цей фактор необхідно враховувати під час формування політики щодо зовнішньої торгівлі в зоні ЄС. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів під час брифінгу в Києві.
«Формування розривів в європейській зоні носить скоріше соціально-політичний характер, ніж характер економічної стабільності. Однак саме цей факт може вплинути на зростання економіки в європейській зоні, і це потрібно враховувати, коли ми будемо формувати відповідні бюджетні принципи в бюджетній політиці щодо зовнішньої торгівлі в зоні ЄС», – сказав він.
У свою чергу, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Наталія Микольська під час брифінгу зазначила, що уряд очікує рішення Єврокомісії про конкретний механізм виходу Великої Британії з ЄС, щоб зробити кроки для нівелювання негативних наслідків для країни.
«Ми очікуємо формальну позицію Європейської комісії, як вони бачать цей процес для того, щоб ми допомогли українському бізнесу і нашій економіці збалансувати якимось чином ті негативні наслідки, які він (вихід Великобританії з ЄС – Ред.) матиме для нас. Об'єктивно розуміючи, що Євросоюз у нас основний торговий партнер, будь-яке падіння економіки там апріорі може мати негативний вплив на нашу економіку. Істотна залежність від будь-якого торгового партнера завжди несе ризики для економіки, тому завдання уряду – збільшувати присутність на діючих ринках і виходити на нові ринки», – підкреслила вона.
Ще один заступник Кубіва Юлія Ковалів на брифінгу зазначила, що вихід Великобританії з ЄС не справить прямий вплив на курс гривні.
«Сьогодні НБУ вже заявив, що немає прямого впливу (виходу Великобританії з ЄС – Ред.) на курс гривні Ми не очікуємо якийсь (фінансової – Ред.) дестабілізації, ми, бачимо зміцнення гривні протягом останніх декількох місяців», – сказала вона.
Як повідомлялося, раніше в п’ятницю перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко висловила думку, що наслідки британського референдуму матимуть негативні перспективи і для Украіни, зокрема це може відстрочити надання безвізового режиму. Водночас міністр закордонних справ Павло Клімкін запевнив, що Brexit не вплине на надання Україні безвізового режиму з ЄС.
Нагадаємо, за офіційними даними, оприлюдненими виборчою комісією, на історичному референдумі у Великій Британії перемогли прибічники виходу країни з Євросоюзу. За таке рішення проголосували 51,9% громадян, проти – 48,1%. Пізніше прем'єр-міністр країни Девід Кемерон оголосив про свою майбутню відставку.