КСУ схвалив законопроект про перейменування Дніпропетровської області

3 Квітня 2019, 11:12

Конституційний суд України 2 квітня визнав, що законопроект про перейменувати Дніпропетровську область Січеславську є конституційним. Про це в середу, 3 квітня, повідомляє прес-служба КСУ.

 

«Цим висновком Конституційний Суд України визнав законопроект про внесення зміни до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Дніпропетровської області) таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України», – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, висновок КСУ є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

 

Як повідомлялося, 20 листопада 2018 року Верховна Рада не підтримала постанову, яка передбачає включення до порядку денного сесії та направлення на висновок Конституційного суду України законопроекту про внесення змін до Конституції щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

 

Своєю чергою, 21 листопада 2018 року президент Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради законопроект, який передбачає внесення змін до Конституції України щодо перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську. 

 

Натомість 7 лютого Верховна Рада проголосувала за постанову, яка передбачає включення до порядку денного сесії та направлення на висновок Конституційного суду України законопроекту про внесення змін до Конституції щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Відповідне рішення підтримали 240 нардепів. Водночас парламент провалив голосування за постанову про перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську, її підтримали 144 нардепів. 

 

Нагадаємо, 19 травня 2016 року Верховна Рада проголосувала за перейменування міста Дніпропетровська на Дніпро у рамках виконання закону про декомунізацію.