Конституційний суд України визнав невідповідним Основному закону країни одне з положень закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", в якій передбачено припинення виплати допомоги при народженні дитини "в разі виникнення інших обставин". Таке рішення КС було оприлюднене в п'ятницю, 10 червня, в Києві.
Конституційний суд України вважає, що конституційні повноваження органів державної влади щодо припинення виплати допомоги при народженні дитини повинні бути однозначно визначені в законі. Існування в законі розмитого формулювання "у разі виникнення інших обставин" може привести до порушення прав громадян на отримання державної допомоги при народженні дитини.
- Читайте також: Конституційний суд має намір скасувати основні статті закону про люстрацію – депутати
"Абзац 7 ч.9 ст.11 закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", в якому передбачено припинення виплати допомоги при народженні дитини в разі виникнення інших обставин, є таким, що суперечить ч.1 ст. 8 Конституції України", – йдеться в рішенні КС.
Конституційний суд України визнав невідповідним Конституції абзац 7 ч. 9 ст. 11 закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" від 21 листопада 1992 року. Дане положення закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним судом цього рішення.
Нагадаємо, також цього дня Конституційний суд України визнав неконституційним обмеження максимального розміру довічного грошового утримання суддів у відставці сумою 10 тис. 740 грн.