НОВИНИ

Конституційний суд має намір скасувати основні статті закону про люстрацію – депутати

За словами Соболєва, такі дії призведуть до повернення у владу "людей Януковича".

Дію ключових статей закону, який регулює люстрацію, можуть скасувати. Про це у четвер, 9 червня, повідомив народний депутат Єгор Соболєв на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

За його словами, йому про це розповіли "кілька принципових людей, які ще залишилися в Конституційному суді".

За даними Соболєва, 10 червня суддів Конституційного суду України (КСУ) зберуть для того, щоб вони поставили свій підпис під рішенням про скасування ключових статей закону "Про очищення влади". "Це є платою "Опозиційному блоку" за їхнє голосування минулого тижня за запропоновані Петром Порошенком поправки до Конституції", - запевняє Соболєв.

Нардеп застерігає, що скасування цих ключових статей уможливить повернення "людей Януковича на чолі з Льовочкіним, Бойком, Вілкулом" на керівні посади в уряд, прокуратуру, фіскальну службу та поліцію.

Водночас про наміри скасувати дію окремих пунктів закону "Про очищення влади" повідомило й видання "Українська правда". Воно посилається на одержану від депутатів Єгора Соболєва та Леоніда Ємця інформацію.

Крім того, видання оприлюднило проект резолютивної частини рішення, яке може ухвалити КСУ. Оголошення рішення суду, за даними видання, очікується 10 червня о 10:30.

Нагадаємо, раніше голова Венеціанської комісії розкритикував український закон про люстрацію.

Крім того, голова люстраційного департаменту Мін’юсту розкритикувала президента Петра Порошенка за незвільнення суддів КСУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.