КСУ погодив перейменування Дніпропетровської області – ЗМІ

2 Квітня 2019, 19:48

Конституційний суд погодив перейменування Дніпропетровської області на Січеславську, визнавши конституційним відповідний законопроект. Про це у вівторок, 2 квітня, повідомляє "Українська правда" з посиланням на джерело в КСУ.

 

Як зазначається, суд дозволив Верховній Раді розглядати і голосувати за проект закону.

 

Офіційно висновок КС буде оприлюднений 3 квітня.

 

Як повідомлялося, 20 листопада 2018 року Верховна Рада не підтримала постанову, яка передбачає включення до порядку денного сесії та направлення на висновок Конституційного суду України законопроекту про внесення змін до Конституції щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

 

Своєю чергою, 21 листопада 2018 року президент Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради законопроект, який передбачає внесення змін до Конституції України щодо перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську. 

 

Натомість 7 лютого Верховна Рада проголосувала за постанову, яка передбачає включення до порядку денного сесії та направлення на висновок Конституційного суду України законопроекту про внесення змін до Конституції щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Відповідне рішення підтримали 240 нардепів. Водночас парламент провалив голосування за постанову про перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську, її підтримали 144 нардепів. 

 

Нагадаємо, 19 травня 2016 року Верховна Рада проголосувала за перейменування міста Дніпропетровська на Дніпро у рамках виконання закону про декомунізацію.