Кримського татарина засудили до виправних робіт за прапор України

30 Березня 2015, 21:39

30 березня кримський "суд" ухвалив покарати активіста, екс-члена Ревізійної комісії Курултаю Куртсеїта Абдуллаєва до 20 годин виправних робіт за прапор з написом "Крим – це Україна", який той ніс 9 березня під час мітингу до дня народження Тараса Шевченка. Про це повідомили кореспонденти з зали засідань "суду".

«9 березня в день народження великого Кобзаря я вирішив відвідати акцію в парку Гагаріна, про що було повідомлено в інтернеті. По дорозі йшла раніше незнайома мені жінка, вона поспішала, у неї в руці був згорток. Жінка зрозуміла, що я кримський татарин, запитала: чи йду я на акцію? Я відповів, що так. Вона попросила передати прапор, оскільки сама не може бути присутньою», – розповів під час засідання Абдуллаєв.

За його словами, коли він підійшов на захід, то побачив, що учасники розгорнули кримськотатарський прапор.

«Тоді я розгорнув український прапор (з написом українською мовою «Крим це Україна » – Ред.) і стояв з ним. Під час заходу ані працівники міліції, ані працівники ФСБ не попередили мене, що це екстремістські дії», – підкреслив він.

У свою чергу, адвокат Абдуллаєва Джеміль Темішев, що у Криму зачищають простір від проукраїнських громадян.

«Цілком очевидно, що якщо проводиться захід, присвячений дню народження видатного діяча цієї (української – Ред.) держави, це не може розцінюватися як порушення. Звинувачення ніякими об'єктивними доказами не підтверджено. Метою протоколу є зачищення простору від проукраїнських громадян», – зазначив Темішев.

У підсумку суд визнав Абдуллаєва винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 20.2 («Порушення учасником публічного заходу встановленого порядку проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування») Кодексу про адміністративні правопорушення Російської Федерації та призначив йому покарання у вигляді обов'язкових робіт на термін до 20 годин. Час обов'язкових робіт не може перевищувати чотирьох годин у вихідні дні, в робочі дні – двох годин.

«Суддя» зазначив, що Абдуллаєв порушив «регламент проведення публічних акцій».

Нагадаємо, у Криму також проводять обшуки у керівників Меджлісу та журналістів.

Як повідомлялося, Меджліс звинуватив Росію у порушенні Декларації ООН про права корінних народів.

Читайте також: Розправи «кримської влади»: резонансні зникнення та смерті кримських татар.