НОВИНИ

Меджліс звинуватив Росію у порушенні Декларації ООН

Росія з 1 квітня припиняє ліцензію на діяльність кримськотатарських ЗМІ, що є порушенням Декларації ООН про права корінних народів.

Відмова у реєстрації телеканалу ATR порушує статтю 16 Декларації ООН про права корінних народів. Про це йдеться у заяві Меджлісу кримськотатарського народу, опублікованій на офіційній сторінці організації у мережі Facebook.

«Спираючись на статтю 16 Декларації ООН про права корінних народів, яка передбачає, що «корінні народи мають право створювати свої власні засоби масової інформації на своїх мовах і отримувати доступ до всіх видів засобів масової інформації, які не належать корінним народам, без будь-якої дискримінації», Меджліс кримськотатарського народу розглядає відмову у перереєстрації незалежних кримськотатарських ЗМІ як порушення законних прав та інтересів кримськотатарського народу», – йдеться у заяві.

У Меджлісі зазначили, що для незалежних кримськотатарських друкованих та електронних ЗМІ, що здійснюють свою діяльність у Криму, існує реальна загроза закриття.

У заяві нагадали, що до становлення незалежних кримськотатарських ЗМІ, створених у роки повернення кримськотатарського народу до Криму, «вкладені величезні зусилля тисяч людей, які усвідомлюють особливу роль ЗМІ рідною мовою у процесі відродження, збереження і розвитку кримськотатарської мови, культури, національних традицій».

Причиною припинення з 1 квітня 2015 року мовлення єдиних у світі кримськотатарського телевізійного каналу «ATR», дитячого телевізійного каналу «Lale» і радіостанції «Мейдан», виходу друкованих видань «Авдет», «Кирим» та інших, діяльності інформаційного агентства «QHA», є відмови влади у їхній перереєстрації.

Керівники та творчі колективи зазначених ЗМІ неодноразово надсилали документи для перереєстрації на адресу уповноважених владою органів, проте щоразу отримували невмотивовані відмови у продовженні своєї діяльності.

«Подібні дискримінаційні дії влади, що ведуть до припинення діяльності незалежних кримськотатарських ЗМІ, викликали масове обурення кримських татар. Народна акція «Не вбивайте АТР» проводиться не тільки у Криму, але і в країнах, де проживає кримськотатарська діаспора. Ряд відомих правозахисників, журналістів і громадських діячів Росії також виступили проти дискримінації та загрози закриття незалежних кримськотатарських ЗМІ», – йдеться у заяві Меджлісу кримськотатарського народу.

Нагадаємо, у Криму також проводять обшуки у керівників Меджлісу та журналістів

Читайте також: Розправи «кримської влади»: резонансні зникнення та смерті кримських татар.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.