Незважаючи на заборону, дорогами півострова їздять автомобілі з національними прапорами кримських татар. Також національною символікою прикрашені приватні будинки і вікна багатоквартирних будинків, де живуть кримські татари.
Цього дня незважаючи на заборону "кримської влади" відбудеться автопробіг.
"Маршрут автопробігу цього року організаторам Дня кримськотатарського прапора в міській мерії не узгодили, тому якщо машини з прапорами їхатимуть у колонах, можливі штрафи. Але ніхто не може заборонити кожному окремо прикрасити свою машину прапором та їздити протягом всього дня вулицями міст і сіл нашого Криму", – розповів організатор свята, член Меджлісу кримськотатарського народу Ділявер Акієв.
За його словами, основні заходи, присвячені Дню прапора, відбудуться у Сімферополі в мікрорайоні Фонтани. Там запланований конкурс малюнків на асфальті, фотоконкурс "Байрагім" (Мій прапор), командні квест-ігри, виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва, майстер-клас з гончарного мистецтва, а також спортивні та кулінарні конкурси.
День кримськотатарського прапора цього року вперше проходитиме на огородженій території, а біля входу будуть встановлені металодетектори.
Нагадаємо 17 червня "влада Сімферополя" відмовила Меджлісу у проведенні Дня кримськотатарського прапора в парку Тренева у центрі Сімферополя, а також не узгодила маршрут автопробігу, приуроченого до цього свята.
Як відомо, 18 травня у Криму відзначали 70-ту річницю депортації кримських татар. «Влада» Криму не дала кримським татарам провести щорічний мітинг. Всім, хто планував брати участь в акції, організатори запропонували поїхати в селище Ак-Мечеть. Згодом на молебінь під Сімферополем зібралося понад 10 тисяч людей. Над ними постійно кружляли вертольоти.
У резолюції, одностайно ухваленій учасниками жалобного мітингу, кримські татари заявили про необхідність негайного відновлення своїх прав та припинення дискримінації за політичними, національними та релігійними ознаками.