Крамар: У другому турі виборів культурно-ідеологічна межа може знову пролягти по лінії 2004 або 1994 року

19 Квітня 2019, 13:40

У другому турі виборів президента України, коли виборці голосуватимуть не «за», а «проти», культурно-ідеологічна межа, ймовірно, знову проляже по лінії 2004 або 1994 року, і від цього значною мірою залежатиме, хто стане переможцем. Про це на сторінках Тижня пише експерт Олександр Крамар.

 

«У першому турі кандидат у президенти України Володимир Зеленський здобув відносну більшість фактично у всій країні внаслідок розпорошення голосів політиків, яких підтримував виборець, який і далі виступає за проукраїнський курс. У другому турі, коли голосуватимуть не «за», а «проти», культурно-ідеологічна межа, ймовірно, знову проляже по лінії 2004 або 1994 року, і від цього значною мірою залежатиме, хто стане переможцем», – йдеться в матеріалі.

 

Також, прогнозує Крамар, буде зруйновано міраж 2014-го, коли здавалося, що ця культурно-ідеологічна межа зникла ніби за помахом чарівної палички. Так не буває.

 

«Процес стирання подібних ліній розламів потребує значно триваліших і послідовніших зусиль щодо консолідації ідентичності та подолання наслідків російського колоніалізму, який у різних частинах України мав різну тривалість, інтенсивність та результативність», – наголошує експерт.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

104