Український тиждень № 16 (596) від 18 квітня, 2019

Зміст номеру:
Надію Савченко та Володимира Рубана, яких підозрюють у підготовці теракту в центрі Києва, відпустили на свободу.
Станіслав Козлюк
Політика
2004 рік. Здається, то був вересень чи жовтень, одне слово, перед тими самими виборами, що переросли в Помаранчеву революцію.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Розділяй і володарюй. Непорушний принцип. Ми проти них, бо вони проти нас. Базовий конфлікт. Але одне питання досі залишається: як усе ж таки назвати протиборчі сторони? Поки науковці марно б’ються над розв’язанням цієї проблеми, література вже давно зна­йшла відповідь: вампіри та зомбі.
Максим Нестелєєв
Авторські колонки
У повісті Михайла Коцюбинського «Fata morgana», написаній понад 100 років тому, є сцена, у якій збунтовані селяни громлять панську гуральню.
Володимир Панченко
Авторські колонки
Чому на Заході періодично зникає бажання «воювати за Данциг»
Ігор Лосєв
Політика
Звідки взялися «грузинські снайпери Майдану» й чому суд відмовився їх допитувати
Станіслав Козлюк
Суспільство
Під час 12-го Київського безпекового форуму Тиждень зустрівся з британським істориком та політологом Енд­рю Вілсоном, щоб обговорити електоральну ситуацію в Україні та її підтримку Заходом, а також політику стримування Росії.
Юрій Лапаєв
Світ
Зранку побачив свіжий вуличний банер. На впізнаваному зеленому тлі текст: «Кінець епохи бідності 21 квітня». Сфотографував і зберіг для вічності, за рік цікаво буде згадати. Між іншим, могли б і поберегти гроші: кампанію, вважайте, закінчено.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Що спільного між «украінской мєчтой» Зеленського та «украінскім вибором» Медведчука
Олександр Крамар
Політика
Як соцмережі допомагають знайти «свого» виборця
Денис Казанський
Суспільство
Як новій віртуальній реальності вдалося вибити з гри старі політичні еліти
Роман Малко
Політика
Чому важливо пам’ятати про здобутки попередніх п’яти років і як не допустити відкату назад
Максим Віхров
Політика
Уже наявний конфлікт між журналістами та Володимиром Зеленським після виборів тільки загостриться. Пресі слід уникати помилок, яких припустилися колеги на Заході
Андрій Голуб
Політика
Якими бачать президентську кампанію в Україні європейські політики та медійні оглядачі
Ольга Ворожбит
Політика
Яким чином Північний Льодовитий океан, Чорне й Азовське моря пов’язані у військовій стратегії Росії?
Марк Войджер
Світ
Чи справді афганський фундаменталізм стає поміркованішим?
Михайло Якубович
Світ
Відколи він програв опозиції муніципальні вибори у великих містах, таких як Стамбул та Анкара, турецький президент мовчить. Молодь проти ісламської республіки. Чи очікує країну демократичне примирення?
Циґдем Топрак
Світ
Революція, що відбулася в НДР 30 років тому, була щасливою подією для тамтешніх людей і для мешканців ФРН. Ми мали б пригадати це, натомість досі шукаємо відмінності
Ріхард Шредер
Світ
Нещодавно німецький журнал Der Spiegel, телевізійний канал ZDF та британська ВВС оприлюднили спільне розслідування російського впливу на вибори в німецький Бундестаг 2017 року.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
«Ви порушили закони Радянського Союзу, — похмуро пояснив чоловік у погано підігнаному костюмі. — Вас депортують. Вам буде назавжди заборонено в’їзд». Зі штаб-квартири КДБ мене доправили на залізничний вокзал і посадили на найближчий потяг.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Тиждень обговорив із французьким політологом Лораном Шамонтеном перспективи відносин України з ЄС, причини зміцнення позицій популізму у світі та ймовірність появи спільної європейської політики безпеки.
Алла Лазарева
Світ
Наша планета не пропаде. Уже робиться багато добрих справ: струм із вітру та сонця, електромобілі, дружні до велосипедів міста. Потрібна лише більшість, яка прагне майбутнього та діє
Матіас Горкс, Даніель Деттлінґ
Суспільство
З бюджету на фінансування нау­­ки в 2019 році виділено лише близько 0,3%. Стільки само, на мою думку, займає тема науки в Україні в суспільних дискусіях.
Олег Фея
Авторські колонки
Я продала свою хату в селі й своїх коней. Геть усіх. Котів роздала добрим людям. А лабрадори вже разом зі мною сидять на валізах в аеропорту «Бориспіль». Переїжджаємо. Тобто виїжджаємо. З країни. А який вихід? І питання навіть не в тому, хто буде президентом. А в електораті.
Наталка Дрозд
Авторські колонки
Люди протестують по-різному. Той вихлюпує злостивість на оточення, інший у соціальних мережах, а хтось заповзято маніфестує її на вулицях.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Злет і падіння харківської фізичної школи в роки сталінського терору
Олег Фея
Наука
Українські землі під владою польських королів у другій половині XV — на початку XVI століття
Віталій Михайловський
Історія
Як театральні вистави виходять із затемненого простору на білий світ
Анастасія Головненко
Культура
У понеділок увечері ми сиділи, вткнувшись у монітори та спостерігаючи, як ламається й плавиться у вогні Нотр-Дам де Парі — собор Паризької Богоматері.
Катерина Барабаш
Авторські колонки
У Красногорівці мир — одиниця умовна. Навіть якщо якийсь час тут не чути пострілів, про них можна здогадатися, зазирнувши в очі тамтешніх дітлахів. Саме за них і веде свою боротьбу Ольга Машутіна, яка разом із дітьми та їхніми батьками, залучивши сотні небайдужих людей по всьому світу, відродила зруйновану вибухами школу, що стоїть на самому краєчку крихкого миру.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Недавно я прочитав, що згідно з результатами досліджень Національної бібліотеки 62% поляків торік не прочитали жодної книжки. Близько 40% прочитали одну. 28% опитаних зізналися, що не мають удома жодної книжки, а в 7% є тільки шкільні підручники.
ОНУХ
Авторські колонки