Крамар: Тріумф партії «Слуга народу» став можливим завдяки масштабному спотворенню електоральних настроїв

25 Липня 2019, 16:00

Тріумф байдужої до українських національних інтересів партії «Слуга народу» на цих виборах став можливим завдяки масштабному спотворенню електоральних настроїв українців. Про це на сторінках Тижня пише експерт Олександр Крамар.

 

За його словами, це спотворення є наслідком як запрограмованої надзвичайно низької явки (через оголошення виборів на кінець липня), так і розпорошення та спалювання голосів численними опонентами. У результаті, як побачимо далі, президентська політсила здобула більшість — майже 60% місць у парламенті (254 із 424 усіх обраних) завдяки підтримці лише п’ятої частини внесених до списків виборців.

 

Крамар зауважив, що зумовленість тріумфу «Слуги народу» саме розпорошенням і взаємознищенням опонентів, помноженими на низьку явку виборців, є водночас і ключем до розуміння ахіллесової п’яти нового владного конгломерату, який сьогодні може видаватися мало не абсолютним улюбленцем українців.

 

«Діапазон між 30% (5,7 млн) голосів у першому турі президентських виборів та 43% (6,3 млн) за рахунок значно нижчої явки на дострокових парламентських — це електоральна стеля політсили Зеленського. Надалі в міру розчарування через невиконання ним та його командою явно завищених та відірваних від життя очікувань підтримка «Слуги народу» тільки падатиме. Питання лише в тому, чи його опоненти зроблять висновки до місцевих виборів, які на Банковій волітимуть провести якомога швидше, ймовірно, вже восени цього року», — пише експерт.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»