Український тиждень № 30 (610) від 25 липня, 2019

Зміст номеру:
Зазвичай логіка «зробити й подивитися, що вийде» властива дітям у ранньому віці: запхати пальці в розетку, ударити тарілкою об підлогу, відірвати ляльці голову. У певному віці це закономірні етапи розвитку. Коли ж так поводиться вагома частина суспільства, то його щонайменше не назвеш зрілим.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
В економічній теорії є таке поняття — пастка середнього доходу (middle income trap).
Любомир Шавалюк
Авторські колонки
О 16:19 17 липня 2014-го екіпаж ЗРК «Бук» поблизу смт Первомайське, що неподалік від міста Сніжне Донецької області, здійснив пуск ракети.
Юрій Лапаєв
Світ
Людина як інструмент чи людина як творець власного життя?
Ірина Рева, Олег Репан
Суспільство
Могло бути гірше, ще й як гірше. Із сутнісного, неформального погляду в нас відбулася, як уже хтось зазначив, революція.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Політичний портрет ВР IX скликання вже бачили всі, але на її склад можна подивитися й під іншими кутами.
Максим Віхров, Роман Малко
Політика
Тривалій узурпації влади однопартійною пропрезидентською більшістю запобігатиме хіба що фрагментація його власної фракції за відсутності серйозної конкуренції ззовні та спокус, пов’язаних зі владою
Олександр Крамар
Політика
Чим ці вибори на Донбасі відрізнялися від усіх попередніх
Денис Казанський
Політика
Як голосували в прифронтовому окрузі Донеччини
Єлизавета Гончарова
Політика
Якою може бути спортивна політика чинного президента та його людей в уряді
Іван Вербицький
Суспільство
Чи вдасться Борісу Джонсону повторити успіх свого кумира Вінстона Черчилля на посаді прем’єр-міністра Великої Британії
Майкл Бініон
Світ
Незабаром прем’єр-міністром Великої Британії має стати Боріс Джонсон. Його передвиборча кампанія сповнена обіцянками, фінансування яких цілковито неясне. Джонсон покладається на «кризовий бюджет», але це стає дедалі ризикованішим
Клаудія Ваннер
Світ
Де Європа? Погляньмо на мапу чи статистику — і ось вона, проґавити неможливо.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Ми більше не можемо жити без інтернету та соціальних мереж і мали б радіти з цього грандіозного прогресу. Проте гігантські інновації викликають і справедливу тривогу: нові технології пропонують амбівалентний внесок комунікації та інформації.
Мішель В’євйорка
Авторські колонки
Торговельна війна і страх перед Brexit завдають шкоди німецькій економіці. Індустрія отримує менше замовлень. Оптимізм зникає. Споживачі також у сум’ятті
Ян Дамс
Світ
Із часу демонстрацій Fridays for Future вчителям частіше доводиться мати справу з учнями, які надміру цікавляться політикою. А вони досить нерозбірливі у фактах. Винна в цьому моральна зверхність політики
Райнер Вернер
Світ
У Чорному морі проживають два види дельфінів: афаліни й білобочки, а також ще один вид малих китоподібних — морські свині.
Олег Фея
Наука
Наскільки безпечно використовувати програми на кшталт FaceApp
Катерина Койдан
Наука
У вільний час я з великим задоволенням воджу екскурсії. Щоразу, коли мої друзі з України приїжджають до мене в Чехію, намагаюся показати їм якомога більше куточків нашої маленької країни. Їх цікавлять передусім історичні об’єкти, факти з історії та життя чеської нації.
Ярослав Пешек
Авторські колонки
«Все тече, все змінюється». Цей вислів Геракліта донині затребуваний якнайбільше.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Що можна дізнатися з листів, не понівечених укладачами «повних»
Віра Агеєва
Історія
Історія цілком неймовірна: наприкінці 70-х років ХІХ століття у французькій дитячій літературі подією № 1 несподівано став твір… українського автора! І то була повість Марка Вовчка «Маруся».
Володимир Панченко
Авторські колонки
У травні 1928-го в конторі авіакомпанії «Укрповітрошлях» у Баку зібралися кілька чоловіків і спокійно вирішували свої справи, аж раптом до кімнати ввірвався незнайомець.
Ярина Цимбал
Історія
Про зв’язок ідей Баугаузу, ар-нуво та стилю біопанк, а також те, чому твори Ганса Рудольфа Ґіґера складно побачити в державних музейних колекціях, Тижню розповів Марко Вітціґ, куратор музею HR Giger у Грюєрі.
Ганна Трегуб
Культура
Грантова підтримка проектної діяльності у сфері культури має на меті стимулювання різних її секторів до появи сучасного й конкурентоспроможного українського культурного продукту
Ольга Степанченко
Культура
Попри певну недолугість, часом совковість, українська армія має у своїх лавах тих, ким можна пишатися.
Михайло Ухман
Суспільство
«Ars longa, vita brevis» («Життя коротке, мистецтво вічне») ― так стверджує відомий грецький афоризм у своєму латинському варіанті. Отже, я не займатиму сьогодні ваш цінний час аналізом результатів останніх парламентських виборів. Ті з нас, кому судилося довге життя, зможуть у майбутньому оцінити з перспективи часу їхній сенс або безглуздя.
ОНУХ
Авторські колонки