Країни "Вишеградської четвірки" (Угорщина, Чехія, Польща та Словаччина) повідомили, що бойкотуватимуть саміту Європейського союзу 24 червня, під час якого заплановане обговорення міграційної політики. Про це у четвер, 21 червня, після зустрічі з лідерами чотирьох країн заявив угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан, повідомляє Reuters.
"Ми розуміємо, що в деяких країнах існують внутрішньополітичні труднощі, але це не має призводити до загальноєвропейського поспіху. Ми розуміємо, що в неділю буде міні-саміт, але ми хотіли б чітко заявити: прем'єр-міністри "Вишеградської четвірки" погодилися, що вони не візьмуть в ньому участь", – наголосив Орбан.
Водночас він зазначив, що Європі слід зосередитися на питаннях, пов'язаних з міграцією, у яких може бути досягнуто згоди, наприклад, на захисті кордонів і створенні таборів для мігрантів за межами ЄС.
"У питаннях, щодо яких немає згоди, немає сенсу поспішати", – додав Орбан.
Своєю чергою, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький підкреслив, що чотири держави говорять в унісон щодо проблеми мігрантів.
"Через чотири дні відбудеться повноцінне засідання Європейської ради. Отже, давайте просто скажемо, що ми не належимо до цієї "групи любителів мігрантів", і ми не хочемо брати в цьому участь", – заявив він.
Нагадаємо, 20 червня голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер повідомив, що 24 червня лідери низки європейських країн проведуть неформальні переговори з питання мігрантів, напередодні саміту Європейського Союзу.
Раніше стало відомо, що канцлер Німеччини Ангела Меркель планує зібрати спеціальний саміт з країнами, які найбільше постраждали від кризи біженців.
Як повідомлялося 14 червня, Баварський Християнсько-соціальний союз, союзник канцлера Німеччини Ангели Меркель, запланував вийти з парламентського блоку з Християнсько-демократичним союзом. Згодом, за даними ЗМІ, міністр внутрішніх справ Німеччини від Християнсько-соціального союзу (ХСС) Горст Зеєгофер погодився дати Ангелі Меркель час до кінця червня для пошуку загальноєвропейського рішення у міграційній суперечці.