НОВИНИ

Голова МВС Німеччини встановив Меркель крайній термін у суперечці щодо біженців – ЗМІ

Пропозицію відтермінувати дедлайн підтримало правління ХСС, а канцлел прийняла умову очільника зовнішньополітичного відомства.

Міністр внутрішніх справ Німеччини від Християнсько-соціального союзу (ХСС) Горст Зеєгофер погодився дати Ангелі Меркель час до кінця червня для пошуку загальноєвропейського рішення у міграційній суперечці. Про це у понеділок, 18 червня, повідомило видання Bild з посиланням на інформацію агентства dpa.

 

Пропозицію Зеєгофера назначити новий дедлайн для Меркаль підтримало правління ХСС. Проте якщо до кінця місяця не будуть досягнуті домовленості з європейськийми партнерами, міністр віддасть наказ не допускати деяких біженців до Німеччини.

 

За даними німецьких ЗМІ, Меркель прийняла умову голови МВС. О 14.00 за місцевим часом розпочалась прес-конференцію Зеєгофера в Мюнхені, де він має виступити із офіційною позицією. Очікується, що невдовзі після нього із заявою у Берліні виступить Ангела Меркель.

 

Основна суперечка між міністром внутрішніх справ Горстом Зеєгофером та Меркель полягає в тому, що глава МЗС, який одночасно очолює ХСС, вимагає дозволу для прикордонних земель відмовляти біженцям, якщо вони зареєструвалися в іншій державі ЄС або якщо у Німеччині їм вже було відмовлено в притулку.

 

У свою чергу, Меркель прагне уникнути односторонніх кроків Берліну, які можуть роздратувати інші країни-члени ЄС та ще більше послабити зусилля, спрямовані на спільну міграційну політику для всього ЄС.

 

Нагадаємо, 14 червня Баварський Християнсько-соціальний союз, союзник канцлера Німеччини Ангели Меркель, планував вийти з парламентського блоку разом з Християнсько-демократичним союзом.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.