Кожара запевняє, що влада відразу після новорічного столу почне переговори про асоціацію з ЄС

24 Грудня 2013, 16:25

«Два раунди переговорів вже відбулися в Брюсселі. Сьогодні, як ви знаєте, починаються вже політичні канікули в Європі, пов’язані з новорічними й різдвяними святами, і після свят Україна відновить переговори з приводу цієї угоди», – сказав Кожара.

За його словами, «саме тіло тексту угоди про асоціацію не підлягає переробці», а Київ має намір звернути увагу на моменти, що стосуються імплементації угоди.

Кожара запевнив, що Міністерство закордонних справ продовжує докладати зусиль для подальших переговорів з Європейським союзом щодо створення необхідних умов для імплементації угоди про асоціацію.

Він також зауважив, що його відомство докладало максимальних зусиль для підготовки до підписання угоди про асоціацію під час Вільнюського саміту. Проте, як заявив міністр, через об’єктивні економічні причини підписання не сталося.

Як повідомлялось, 15 грудня єврокомісар з питань розширення ЄС Штефан Фюле заявив, що Європейський Союз відкладає роботу з українською владою щодо угоди про асоціацію з Україною.

Згодом, у Європарламенті зауважили, що попри все, Європа залишає відкритими двері для України, український народ сам повинен вирішувати питання підписання угоди про асоціацію.

Нагадаємо, 21 листопада своїм розпорядженням уряд України призупинив підготовку до підписання угоди про асоціацію з ЄС та відновити активний діалог з Російською Федерацією та іншими країнами Митного союзу.  Азаров запевнив, що рішення уряду не означає намірів вступити до Митного союзу.

29 листопада президент Віктор Янукович не підписав угоду про асоціацію з ЄС на саміті у Вільнюсі.

13 грудня Янукович заявив, що Угода про асоціацію з Європейським Союзом була підготовлена з порушенням національних інтересів, тому відповідальні за її розробку будуть усунені від роботи або зовсім звільнені.