Ковтунюк: Нову хвилю COVID-19 можна зупинити лише карантинними обмеженнями для невакцинованих громадян

Суспільство
20 Жовтня 2021, 11:20

В Україні стрімко росте кількість хворих на COVID-19. Станом на 20 жовтня кількість людей, які захворіли коронавірусною хворобою від початку пандемії в Україні сягає 2 679 185 випадків коронавірусу (+18 912 за попередню добу). Втім, епідеміологи та імунологи припускають, що зростання продовжиться і третя хвиля в Україні буде більшою за другу.

З початку кампанії вакцинувалися від COVID-19 понад 14 млн українців. Медики вже відзначили тенденцію: захворюваність та смертність є помітно меншою в містах і регіонах, які активніше вакцинуються від коронавірусу. 

Читайте також: Два рекорди: за добу і найбільше вакцинованих, і найбільше померлих від COVID-19. Що зараз відбувається з поширенням хвороби в Україні

"Треба поспостерігати і подивитись, чи стане це стійкішим трендом у нас, чи це все таки якась невелика група людей, яка відкладала вакцинацію на останній день і активізувалась тільки коли області потрапили в червону зону, – пояснив у коментарі Тижню співзасновник Українського центру охорони здоров’я (UHC) Павло Ковтонюк. – Якщо цей тренд буде продовжуватись – це чудово, я не дуже хвилююсь через те, що вакцини можуть закінчуватись, адже у вакцинації немає якогось кінцевого дедлайну щодо другої дози. Її можна зробити через певний час пізніше. Набагато гірше притримувати вакцину, адже одна доза теж дає захист. Краще давати обидві дози, звичайно, але в умовах спалаху логічніше дати хоча б першу дозу, щоб був якийсь захист.

За його словами, якщо пов’язувати зростання кількості вакцинованих зі спадом захворюваності, то на це не варто дуже розраховувати, адже скільки б не провакцинувалось, цього буде замало щоб якось вплинути на сплеск захворюваності.

Читайте також: Спад захворюваності влітку був хорошою нагодою, щоб підготуватися до чергової хвилі епідемії коронавірусу

"А нову хвилю можна зупинити лише карантинними обмеженнями для невакцинованих громадян. Області, які зараз переходять в червону зону – чим раніше, тим краще, адже це ще й допомагає прискорити вакцинацію, щоб люди не лякалися спалаху, поки її не ввели червону зону. На місці Києва та Львова й інших міст, які наближаються до високих показників захворюваності, я би не чекав на них, а вводив обмеження червоної зони вже, адже для невакцинованих це буде хорошим сигналом нарешті вакцинуватись. Я перевіряв нещодавно залишки вакцини і їх наразі стільки, щоб не перейматись її закінченням. Цей сплеск рано чи пізно закінчиться, мені здається, що він тимчасовий." – додав Ковтонюк.