Корпоративний борг РФ сягнув рекордної позначки 1 трлн доларів – експерт

27 Листопада 2014, 17:58

Ніколи за всю пострадянську історію, ні в 1998-му, ні в 2008-му, у Росії не було такого колосального корпоративного боргу – на сьогодні він сягає $1 трлн. Про це заявив російський фінансист Слава Рабінович.

"З них близько $100 млрд треба погасити до кінця 2015 року, а з цим можуть виникнути труднощі. Та й сама банківська система має великий борг. Знову ж таки подібного ніколи не було від часів розпаду СРСР. На сьогодні російські фінустанови мають сукупний зовнішній борг близько $200 млрд. Пікові значення цього показника в розпал кризи 2008 року – близько $180 млрд, але тоді РФ була відкритою для іноземного капіталу, а зараз вона повністю закрита. З кризою 1998-го взагалі смішно порівнювати, адже зовнішній борг банківського сектору тоді становив лише $18 млрд", – вважає експерт.

"Відповідно ми спостерігаємо наближення системної банківської кризи, для подолання якої російський уряд не має засобів. Навіть сотні мільярдів доларів, які є в золотовалютних резервах РФ та Фонді національного добробуту, бачаться недостатніми для того, щоб одночасно рятувати банківську систему, утримувати рубль і допомогти корпоративному сектору, який не може перекредитуватися", – підсумував Рабіновіч.

Детальніше читайте у черговому номері журналу "Український тиждень".