Український тиждень № 48 (368) від 27 листопада, 2014

Зміст номеру:
Чому ніхто насправді не розслідує злочинів проти учасників Майдану
Валерія Бурлакова 31
Суспільство
У наші часи висота Савур-Могила втратила своє стратегічне значення. Вона відігравала важливу роль, коли артилерія була ще не такою далекобійною, як тепер, а в космосі ще не літали супутники, завдяки яким можна простежити пересування супротивника.
Ярослав Тинченко 32
Суспільство
Генерал армії Олександр Кіхтенко був призначений на посаду голови Донецької ОДА як військово-кризовий менеджер 10 жовтня. Тиждень відвідав Краматорськ, де зараз міститься обласний центр, і поспілкувався з ним про реалії регіону.
Богдан Буткевич 2
Політика
Сергій Пашинський – один із політиків, чия кар’єра цього року дістала нове дихання після втечі Януковича. Вічна тінь Юлії Тимошенко раптом розпочала свій власний шлях, і доволі вдало. Зараз він серед головних дійових осіб у таборі переможця парламентських виборів «Народного фронту» й має всі шанси стати одним із сірих кардиналів української політики.
Богдан Буткевич -2
Політика
Чим Україні загрожує високий рівень державних запозичень
Любомир Шавалюк 4
Економіка
Нещодавно сталася в мене дискусія з однією симпатичною колегою довкола звичного російського поняття «інтелігенція», а також похідних від нього «інтелігент», «інтелігентний» тощо.
Юрій Макаров 39
Авторські колонки
Роль і місце малого бізнесу в економіці будь-якої країни є надважливою. Це аксіома. І особливо актуальна вона для України, яка нині в явній кризі.
Віталій Мельничук 5
Авторські колонки
У надрах українського суспільства сформувався цілком достатній прошарок для підтримки подальших ринкових та демократичних перетворень
Олександр Крамар 7
Економіка
Молодий Фріц Зеннгайзер цікавився рослинництвом та ландшафт­ним дизайном, утім, пішов вивчати електронну інженерію.
Ольга Ворожбит 8
Суспільство
Відомий експерт, колишній голова ФДМУ Олександр Бондар, розповів Тижню, що саме заважає уряду робити реформи й чому наша економіка є олігархічною.
Денис Казанський 8
Політика
Що відчувають українські бійці, рідні міста яких окуповані терористами
Валерія Бурлакова 24
Суспільство
Голова офісу ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс розповіла Тижневі про головні проблеми неповнолітніх, на яких так чи так вплинув збройний конфлікт на Донбасі, ситуацію з низьким рівнем імунізації маленьких пацієнтів проти смертельних інфекційних захворювань в Україні та глобальне збільшення масштабів явного і прихованого насильства щодо дітей.
Ганна Трегуб 4
Суспільство
Мешканці прикордонної з Україною Брянської області прагнуть не помічати таких близьких українських реалій – їх заступають телепропаганда та небилиці від переселенців із Донбасу
Святослав Птіцин 6
Суспільство
Слава Рабіновіч – один із небагатьох російських му­ль­­тимільйонерів, які від­крито критикують Путіна за його політику. Нещодавно, після виступу на інвестиційному форумі, який щороку проводить CFA Society Ukraine, пан Рабіновіч погодився поспілкуватися з Тижнем про проблеми та перспективи російської економіки.
Любомир Шавалюк 6
Світ
Вона ближча до кризи, ніж видається Заходу і Владімірові Путіну
The Economist 20
Економіка
Якось Тімоті Снайдер зауважив: якщо ми хочемо зрозуміти Владіміра Путіна та його Росію, прочитаймо антиутопію Джорджа Орвелла «1984».
Леонідас Донскіс 20
Авторські колонки
Росія буде найбільшим випробуванням для нової очільниці європейської зовнішньої політики
The Economist 5
Світ
Національно-культурне відродження українців другої половини ХІХ століття несло очевидну загрозу укладу Російської імперії: поставала серйозна небезпека, що українство вирветься з «общерусской» орбіти.
Любомир Белей 13
Історія
Британський письменник-гуморист Вудгауз записав колись п’ять легковажних радіопередач, у яких розповів про своє життя в окупованій нацистами Франції. Він зіткнувся лише із суспільним осудом, хоча відтоді мешкав тільки за океаном, у США. Американський поет і дивак Езра Паунд, що підтримував Муссоліні, заплатив більшу ціну – після війни його заарештували за державну зраду. Вільяма Джойса на прізвисько Лорд Хо-Хо, який був голосом гітлерівського англомовного радіо, стратили, знехтувавши юридичною нормою, – він не був громадянином Великої Британії.
Едвард Лукас 41
Авторські колонки
Упродовж усіх років незалежності нашого глядача годували серіалами й фільмами виробництва РФ про героїчних російських силовиків та принади радянського минулого, і лише після кількох місяців війни в Україні сусідський заідеологізований кінопродукт почали забороняти. Голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко розповів про близько 90 не допущених до прокату стрічок, пропаганду Кремля, а також про альтернативи у заповненні телеефіру й 13 прем’єр сезону.
Оксана Хмельовська 8
Культура