Сполучені Штати Америки заявили, що Російська Федерація використовує власні ЗМІ та штучні сторінки у соціальних мережах для поширення дезінформації про COVID-19. Про це 6 березня повідомляють "Глобальному центрі залучення" (GEC) Державного департаменту США.
У США зазначають, що Росія створює фейки п'ятьмя мовами.
"Дезінформації багато. Йдеться не лише про окремі платформи. Ми бачимо спроби створити цілу картину і те, як супротивники застосовують соціальні медіа. Я сподіваюся, що всі зацікавлені сторони будуть діяти з відповідальністю, щоб допомагати тим людям у різних країнах світу, які налякані кризою", – повідомила координаторка GEC Леа Габріелле.
У США зазначають також, що російська дезінформаційна кампанія зосереджена на трьох напрямках: коронавірус – біологічна зброя, коронавірус створений американським ЦРУ, щоб зашкодити Китаю та про те, що до створення вірусу причетний засновник корпорації Microsoft Білл Ґейтс.
Нагадаємо, що коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.
23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.
Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали. 31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. 11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву – COVID-19.
Міністерство закордонних справ рекомендувало українцям тимчасово утриматися від поїздок до північних провінцій Італії, де зафіксували спалах коронавірусної інфекції.
3 березня в Україні зафіксували перший випадок інфікування коронавірусом Covid-19.