Голова Китаю Сі Цзіньпін назвав ситуацію з коронавірусом Covid-19 «кризою і великим випробуванням» для країни. Про це він сказав на присвяченому боротьбі з вірусом засіданні в Пекіні в неділю, 23 лютого, передає Deutsche Welle.
Як зазначається, відтоді як Комуністична партія Китаю прийшла до влади в 1949 році, країна вперше зіштовхнулася з «загрозою здоров'ю такого великого масштабу», яка «поширюється з неймовірною швидкістю».
Як повідомляється, вирішення питання з профілактикою і контролем над захворюванням «знаходиться на критичній стадії». Епідемія матиме «серйозні наслідки» для економіки і суспільства Китаю, але вони будуть «переборними».
Зауважимо: станом на 24 лютого в Китаї підтверджено 77 150 випадків зараження Covid-19, смертельних – 2 592.
Нагадаємо, коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.
23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.
Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали. 31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. 11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву – COVID-19.