Документ вже практично готовий і буде поданий до уряду найближчим часом.
"Ми маємо системно вирішувати гендерні проблеми. Базовим документом у цій сфері повинна стати Державна програма забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків", – вважає вона.
"Це дасть змогу не тільки вдосконалити законодавчу базу у цій сфері, встановити європейські стандарти, але й, наприклад, скоротити розрив у рівні заробітної плати чоловіків та жінок", – зазначила Королевська.
За її словами, сьогодні такий розрив в оплаті праці становить 29,5%. До того ж, жінки очолюють лише 26% малих підприємств, 15% – середніх і лише 12% – великих.
Загалом у світовому рейтингу представництва жінок у владі Україна посідає 118 місце зі 180 країн, а у рейтингу рівноправ’я за статтю – 64 місце з 135-ти.
Поміж цілей державної гендерної політики Королевська відзначила забезпечення рівних прав для жінок і чоловіків та захист дітей і материнства.
"Я – мати двох синів, і хочу мати ще дітей. А тому по доброму заздрю й схиляю голову перед жінками, які виховують значно більше діток. Скажу відверто: керувати міністерством простіше, ніж виховувати дітей", – резюмувала Королевська.
Нагадаємо, за результатами дослідження громадської думки, який на початку лютого опублікував Національний Демократичний Інститут, більше половини українців вважає, що на виборних посадах недостатня кількість жінок.