НОВИНИ

NDI: майже половина українців вважає, що на виборних посадах недостатня кількість жінок

Майже половина українців вважає, що кількість жінок, які обіймають виборні посади, є недостатньою. Такі результати опитування громадської думки публікує Національний Демократичний Інститут (NDI).

«Українці вважають, що жінки-політики у порівнянні з чоловіками краще підготовлені для вирішення багатьох важливих політичних питань, та хочуть, аби політичні партії почали усувати існуючі перешкоди на шляху жіночої політичної участі», – йдеться в результатах опитування.

«У чотирьох випадках з п'яти як чоловіки, так і жінки заявили, що скоріше проголосують за партію, яка проводить певну роботу із залучення виборців та кандидатів жіночої статі. Крім того, більше ніж вісім з десяти опитаних респондентів виступають за необхідність забезпечення жінок-кандидаток однаковим з чоловіками доступом до ресурсів та ЗМІ, а також за встановлення рівних умов включення жінок та чоловіків до прохідної частини партійних списків», – зазначає NDI.

Серед перешкод, які на думку українців, заважають жінкам займатися політикою, називають центральну роль, відведену жінці в домогосподарстві, а також брак часу, фінансових ресурсів та зв’язків у порівнянні з чоловіками.

"Потреба в більшій кількості жінок на виборних посадах в Україні зростає, це відкриває нові перспективи та переваги для політики цієї країни. Це створює справжні можливості для обраних посадовців, партій та лідерів громадських організацій у залученні підтримки та знаходженні новітніх підходів до вирішення проблем." – зазначила директор офісу NDI в Україні Крістіна Вілфор.

Крім зазначеного, результати опитування громадської думки демонструють, що 71% українців підтримують створення Міжфракційного депутатського об’єднання "Рівні можливості" у Верховній Раді, яке просуває ідею гендерної рівності у парламенті.

Опитування громадської думки відбувалося в період з 16 по 27 листопада 2012 року. Було опитано 1 210 дорослих громадян з усієї України. Опитування проводилося центром соціологічних досліджень "Лейк Рісерч Партнерс" (США) та Українським центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова. Припустима похибка складає 2,8%.

Як повідомляв Тиждень.ua, у новому парламенті працює 45 жінок. Це на 9 більше, ніж у попередній Раді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.