Королева Великої Британії Єлизавета II підписала законопроект про початок процедури виходу країни з Євросоюзу. Раніше на цьому тижні законопроект про Brexit (введення в дію Статтю 50 Лісабонського договору) був остаточно схвалений обома палатами британського парламенту.
Згідно зі Статтею 50 Лісабонського договору, кожна країна-член Євросоюзу має право прийняти рішення покинути його. Для цього необхідно формально повідомити про це рішення Європейську раду і почати процес переговорів.
Під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках. При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.
У результаті прем'єр-міністр Шотландії Нікола Стерджен оголосила, що запросить дозвіл регіонального парламенту на організацію другого референдуму про незалежність країни від Великої Британії. Окрім того, у Північній Ірландії заявили, що необхідно якомога швидше провести референдум в країні з питання відділення від Великої Британії.
Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер представив п'ять можливих сценаріїв подальшого розвитку ЄС до 2025 року, без Великої Британії, яка вирішила покинути Євросоюз.