Кораблі Чорноморського флоту задіяні у постачанні зброї, боєприпасів та техніки в Сирію – ЗМІ

3 Жовтня 2015, 21:59

Бойові кораблі і допоміжні судна Чорноморського флоту Росії задіяні у постачанні зброї, боєприпасів та військової техніки в Сирію. Про це повідомляє видання «Флот України».  

Згідно з повідомленням, 30 вересня 2015 року неподалік сирійського порту Тартус почалися навчання Чорноморського флоту, у яких беруть участь ракетний крейсер «Москва», сторожові кораблі «Ладний» і «Питливий», великий десантний корабель «Саратов», ракетний катер "Р-109" і кілька допоміжних суден.

Повідомляється, що по лінії Новоросійськ-Тартус, неофіційно названій "сирійський експрес", курсують великі десантні кораблі  Чорноморського флоту «Микола Фільченков", "Цезар Куніков", "Азов", "Новочеркаськ", великий десантний корабель Балтійського флоту "Корольов"  та ВДК Північного флоту "Олександр Отраківський".  Періодично залучаються для перевезень кілектор КІЛ-158, ПМ-56, цивільні суховантажі.

Читайте також: У Севастопольській бухті звільняють місце для російських підводних човнів із ракетними комплексами

За інформацією видання, нещодавно Босфор пройшов військовий транспорт Північного флоту "Яуза", який доставив в Тартус морських піхотинців Чорноморського флоту і попрямував за вантажами в Новоросійськ.

Нагадаємо, що 21 вересня в порту Новоросійськ на чолі з головкомом ВМФ РФ Чирковим урочисто зустріли першу нову субмарину для ЧФ – "Новоросійськ" з ракетним комплексом на борту. А вже 28 вересня субмарина вперше увійшла в Північну бухту Севастополя, де човен і пройшов контрольні заміри полів корпусу і пішов на рейд річки Кача. Судно СФП-183 провело розмагнічування корпусу підводного човна і субмарина знову увійшла в Севастопольську бухту і пришвартувалася біля причалу в Південній бухті. Раніше там стояли захоплені українські кораблі, які перевели на відстій в бухту Троїцька.

Як відомо, російська авіація почала завдавати удари по об'єктах у Сирії 30 вересня. Операцію санкціонувала Рада Федерації РФ у відповідь на запит військової допомоги від Башара Асада.

Після початку бомбардувань правозахисні організації заявили, що удари завдаються по районах, у яких взагалі немає бойовиків, а жертвами атак стають цивільні.