Коник без ноги. Реакція соцмереж на пошкодження пам’ятника Щорсу в Києві

21 Березня 2017, 14:26

Кінний пам'ятник радянському військовому діячеві Миколі Щорсу, який розташований на київському бульварі Тараса Шевченка, позбувся правої передньої ноги. Відповідна фотографія була опублікована у соцмережах. Запобігти "ампутації" не допомогли і стенди, якими пам'ятник намагалися захистити від сторонніх очей з метою недопущення незаконного знесення.

Український сегмент соціальних мереж відразу відреагував на новину коментарями. Тиждень зібрав дописи українців, які неоднозначно поставилися до події.

 

Нагадаємо, у рамках закону про декомунізацію пам’ятник Щорсу підлягає демонтажу, його мали знести ще у 2016 році.

Як повідомлялося, 30 червня 2016 року активісти низки організацій (зокрема, ОУН та «Правий сектор» – ред.) зібралися демонтувати пам’ятник Миколі Щорсу, але його оточила поліція, тому акцію вирішили відкласти до Дня Незалежності. 

Згодом у КМДА заявили, що пам'ятник Щорсу внесений до переліку об'єктів, що підлягають демонтажу, але наразі він перебуває в Реєстрі об'єктів культурної спадщини національного значення.

Київська міська влада пообіцяла владнати всі формальності і до Дня Незалежності демонтувати монумент. У жовтні КМДА підготувала проект демонтажу пам'ятника для перенесення його в інше місце. У січні 2017 року міська рада ініціювала перенесення пам'ятника Миколі Щорсу на територію національного комплексу "Експоцентр України" в Києві.