Консул США прокоментував погіршення українсько-польських відносин

20 Квітня 2018, 14:26
Консул Сполучених Штатів Америки в Кракові Томас Зіа заявив, що Вашингтон докладе зусиль, щоб польсько-українські відносини покращилися.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час  III Українсько-польського стратегічного форуму, що відбувається в Дубецькому замку біля Перемишля.

 

"Польсько-українські відносини є дуже складними… Думаю, що Україні потрібна Польща, а Польщі – Україна. Увесь світ хоче, аби відносини між цими країнами були хорошими, адже нинішня ситуація в регіоні є досить небезпечною не лише для Польщі, а й усього регіону. Ми (США) дуже стараємося підтримувати процес покращення відносин між Польщею та Україною", – зауважив він.

 

За його словами, Вашингтон є активним гравцем у Східній Європі.

 

Крім того, він наголосив, що США ввели санкції проти РФ через її агресію на Донбасі та надають гуманітарну допомогу Києву.

 

Також він додав, що п'ять тисяч американських військовослужбовців, які розташовані в  Польщі, є "символом підтримки" Вашингтоном Східної Європи.

 

Нагадаємо, 12 квітня голова Інституту національної пам'яті Польщі Ярослав Шарек повідомив, що відновлення співпраці з українським Інститутом пам'яті стане можливим після виконання Україною низки вимог, а саме – проведення пошукових робіт, а також ексгумацію жертв та будівництво меморіалів на місцях загибелі поляків.

 

3 квітня Міністерство закордонних справ Польщі спрямувало українській стороні ноту протесту через спалення польського прапора перед посольством у понеділок, яке сталося 2 квітня в Києві.

 

Раніше польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.

 

Як повідомлялося, президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.