НОВИНИ

Польща висунула Україні низку умов для відновлення співпраці Інститутів нацпам'яті

Водночас на заяви Шарека вже відреагував директор Інституту Національної пам'яті України Володимир В'ятрович.

Голова Інституту національної пам'яті Польщі Ярослав Шарек повідомив, що відновлення співпраці з українським Інститутом пам'яті стане можливим після виконання Україною низки вимог, а саме – проведення пошукових робіт, а також ексгумацію жертв та будівництво меморіалів на місцях загибелі поляків. Про це в четвер, 12 квітня, пише "Польське радіо".

 

За словами Шарека, поляки вимагають від України дозволу на проведення пошукових робіт, а також ексгумацію жертв і будівництво меморіалів на місцях загибелі поляків, зокрема, польських солдатів, загиблих на території сучасної України в 1939 році, а також легіонерів, похованих в районі села Костюхнівка Волинської області.

 

Крім того, він додав, що польська сторона наполягає на вирішенні питання про пошук, ексгумацію та будівництво меморіалів полякам, які загинули "від рук українських націоналістів під час Другої світової війни".

 

Зазначається, що ще одним питанням є робота Польсько-українського форуму істориків, що наразі призупинена. Шарек наголосив, що Інститут готовий відновити діяльність форуму та проводити зустрічі з українськими вченими, але тільки після публікації наукових робіт, які раніше були презентовані в рамках форуму.

 

"Ми досі не отримали від української сторони тексти українських авторів, хоча ми можемо їх надрукувати", – підкреслив він.

 

Водночас на відповідні вимоги відреагував директор Інституту Національної пам'яті України Володимир В'ятрович.

 

"Спочатку цілеспрямовані кроки на припинення співпраці і погіршення стосунків, а потім висунення умов відновлення взаємодії . Це в дипломатії, якось називається чи поки залишається без спеціального терміну", – написав він.

 

Нагадаємо, 26 березня Інститут національної пам’яті (ІНП) Польщі підписав договір з Державними архівами в Одеській, Вінницькій та Хмельницькій областях щодо відкритого доступу до документів у справі злочинів Народного комісаріату внутрішніх справ Радянського Союзу(НКВС) проти поляків у 1937-1938 роках.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.