Конституційний суд схвалив перейменування Кіровоградської області – ЗМІ

6 Лютого 2019, 12:28

Конституційний суд 5 лютого ухвалив рішення визнати конституційним проект закону щодо перейменування Кіровоградської області в Кропивницьку. Про це повідомили "Українські Новини" з посиланням на джерело в суді.

 

"Вчора (5 лютого) було надано висновок щодо цього законопроекту. Він визнаний конституційним", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, у разі позитивного висновку КС, зміни до Конституції приймаються шляхом голосування за законопроект 226 голосами в першому читанні і 300 – на наступній сесії в другому.

 

Як повідомляється, 20 листопада Верховна Рада проголосувала за постанову, яка передбачає включення до порядку денного сесії та направлення на висновок Конституційного суду України законопроекту про внесення змін до Конституції щодо перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку. 

 

Нагадаємо, 20 червня директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович повідомив, що комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав пропозицію перейменувати Дніпропетровську та Кіровоградську області. 

 

Як повідомлялося, Верховна Рада 14 липня 2016 року перейменувала місто Кіровгорад на Кропивницький. Тим часом назва регіону досі лишається без змін — Кіровоградська область. 

 

19 травня 2016 року Верховна Рада проголосувала за перейменування міста Дніпропетровська на Дніпро у рамках виконання закону про декомунізацію.