Конституційна комісія створила групу з “кримських питань”

11 Травня 2017, 15:42

Конституційна комісія прийняла рішення про створення робочої групи з напрацювання пропозицій змін та доповнень до Конституції України стосовно Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. Відповідне рішення прийняте на засідання комісії у четвер. 

“Можна лише побажати приступити робочій групі до роботи 22 травня о 10 годині ранку в залі засідань Києво-Могилянської академії”, – заявив після позитивного голосування щодо складу групи головуючий на засіданні, суддя Європейського суду з прав людини у відставці, заступник голови Конституційної Комісії Володимир Буткевич.

Під час засідання член комісії, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров нагадав, що 18 травня 2016 року Президент України Петро Порошенко вказав на необхідність створення в Криму національної автономії кримських татар з повним гарантуванням рівних прав і свобод етнічних українців, росіян та інших етносів півострова.

“Тоді ж Президент вказав на необхідність розпочати у Парламенті України процес внесення змін та доповнень до розділу 10 Конституції України, Автономна Республіка Крим, які б повною мірою витікали із невід’ємного права кримськотатарського народу на самовизначення у складі суверенної незалежної Української держави”, – зазначив Чубаров.

За його словами, зі створення відповідної робочої групи має бути даний старт цій роботі, завершенням якої буде внесення на розгляд Верховної Ради відповідного законопроекту зі змінами та доповненнями до Конституції України щодо АР Крим та м.Севастополь.

“Тут головне одне — щоб усі рішення, які ми будемо пропонувати, щоб вони  повністю відповідали трьом обов’язковим умовам. Перша – це реалізація кримськотатарським народом свого права на самовизначення у складі Української держави. Друга умова — це укріплення суверенітету та територіальної цілісності Української держави у міжнародно визнаних кордонах, включно з Автономною Республікою Крим та м.Севастополь. І третя умова — це забезпечення рівних прав та обов’язків усіх громадян України, які живуть та будуть жити в АР Крим”,- зазначив Чубаров. 

У результаті голосування, з урахуванням усіх пропозицій, було затверджено склад робочої групи у складі 25 осіб, серед яких голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. Голова робочої групи – Володимир Буткевич, секретар –  керівник головного департаменту правової політики  АПУ Костянтин Красовський.

Нагадаємо, в березні 2014 року Верховна Рада визнала кримських татар корінним народом у Криму.

98