НОВИНИ

Рада визнала кримських татар корінним народом України

Верховна Рада визнала кримськотатарський народ корінним народом у Криму з усіма правовими і соціальними наслідками цього статусу. За прийняття відповідного проекту постанови "Про Заяву Верховної Ради України щодо гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української Держави" проголосувало 283 депутати при мінімально необхідних 226.

У своїй постанові депутат Ради Петро Порошенко (позафракційний) спирається на статтю 3, 11, 15 Конституції та статтю 1 статуту Організації Об'єднаних Націй, Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права, а також Віденську декларацію.

«Верховна Рада доручає Кабінету Міністрів терміново представити законопроекти, нормативно-правові акти, які визначають і закріплюють статус кримськотатарського народу як корінного народу України» , - йдеться постанові.

У ній наголошується, що Україна гарантує збереження і розвиток етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності кримських татар як корінного народу і всіх національних меншин України.

Згідно з постановою, Україна гарантує захист та реалізацію права на самовизначення кримськотатарського народу в складі країни, визнає Меджліс - виконавчий орган Курултаю - як вищий повноважний орган народу.

Постановою Рада підтримує початок процесу приєднання України до декларації ООН про права корінних народів.

Розробка проектів відповідних законів України та нормативно-правових актів відбуватиметься шляхом консультацій з Меджлісом, з ООН, Організацією з безпеки і співробітництва в Європі, Радою Європи.

Також Рада доручила Кабміну розробити практичні механізми взаємодії між органами виконавчої влади України і Меджлісом кримськотатарського народу.

«Україна рішуче засуджує будь-які спроби обмеження політичних та соціальних прав, громадянських свобод, громадян України, які проживають в АР Крим різної етнічної приналежності, зокрема, українців, росіян, кримських татар, вірмен, болгар, греків, німців, караїмів, кримчаків, що спостерігаються внаслідок проведення антиконституційного референдуму в АР Крим», - йдеться у постанові.

Як повідомлялось, раніше Меджліс кримськотатарського народу і всі кримські татари очікували від української влади визнання статусу корінного народу за кримськими татарами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.