«Ці родовища нафти і газу і платформи повністю перейдуть у власність Республіки Крим . Ми їх вже охороняємо. Це наші родовища, і ми будемо за них боротися», – наголосив Константинов.
За його словами, націоналізація – питання дуже непросте, делікатне, а тому «потрібно бути дуже акуратним», щоб «не налякати ні іноземних інвесторів, ні наш бізнес».
«Державне майно, що належить Україні як державі, приймуть у власність Республіки Крим, а приватне майно як було, так і залишиться приватним…Предметом домовленостей стануть об'єкти, які зможуть використовуватися Україною як державою», – пояснив Константинов.
Водночас він вважає, що для компаній які працюють в Криму потрібний перехідний період для адаптації.
«Ми обговорювали це з колегами з Держдуми РФ, Ради Федерації. Звичайно, такого досвіду у нас немає, але, думаю, необхідний буде проміжний період, щоб діяли закони Російської Федерації і якісь українські закони також не були скасовані, як робить Китай з Гонконгом. Ми будемо просити надати нам перехідний період . Але це стосуватиметься не всіх галузей. Наприклад , потрібно щоб видобутком нафти і газу займалася Росія, "Газпром". Це не наша тема», – підкреслив Константинов.
Як повідомлялось, 12 березня перший віце-прем'єр Криму Рустам Теміргалієв заявив, що «влада» АРК найближчими днями націоналізує власність українських держкомпаній на території республіки.
Нагадаємо, 11 березня Верховна Рада Криму прийняла Декларацію про незалежність АРК.