Коновальця планують перепоховати наступного року у Львові

11 Червня 2013, 09:14

Праворуч головного входу на Личаківському цвинтарі створено меморіал, де ховають відомих українських діячів, і почесне місце відведено для перепоховання останків засновника ОУН Євгена Коновальця, провідників Андрія Мельника і Степана Бандери. Один з авторів комплексу Олесь Криськів розповів, що перепоховати можна українських діячів разом з їхніми рідними, а догляд за могилами здійснюватиме музей «Личаківський цвинтар». За його словами, представники націоналістичних організацій спільно обговорюють питання організації перепоховання Євгена Коновальця.

«Це унікальна річ, що об’єднались всі ОУНи, КУН, ми збираємось – чоловік 18, не для того, щоб розділитись, чи визначити, хто кращий націоналіст, а вирішуємо – як належно відзначати пам’ять героя», – зазначив Криськів.

У свою чергу Дорожинський повідомив, що має повноваження від канадської організації, яка оплачує місце поховання Коновальця у Роттердамі, займатись організацією  перепоховання полковника.

«У найближчому часі вже завершимо підготовчі заходи. Маємо надати клопотання до українського уряду. Маю деякі побоювання, щоб не було заперечень. Буде створено почесний комітет і оргкомітет, який я очолюю. На Личаківському цвинтарі все знають і там все готово. Ми б хотіли якнайшвидше перепоховати», – розповів він.

Дорожинський сподівається, що останки Коновальця, а також його дружини Ольги і сина Юрія, які спочивають у Римі, перепоховають у Львові навесні наступного року.