«Конкуренції за увагу немає». Франція відповідає на звинувачення у перетягуванні уваги через візит Зеленського до Парижа

10 Лютого 2023, 11:41

Під час свого візиту до Європи Володимир Зеленський вирішив відвідати Велику Британію перед Францією, бо Єлисейський палац не узгодив вчасно графік, пише британське видання The Telegraph.

Як пише The Telegraph, український президент спочатку звернувся до Макрона і планував поїхати до Парижа, а вже потім до Лондона і, нарешті, Брюсселя на саміт ЄС. Попри переговори, жодного «конкретного запрошення від президента Емманюеля Макрона до Зеленського так і не було», –  британське видання цитує повідомлення WSJ. Це дозволило Британії використати ситуацію, аби швидко організувати «історичний візит».

Спочатку Париж проігнорував пропозиції Києва зустрітися Зеленському з Емманюелем Макроном. Тому французькі офіційні особи в останню хвилину організовували зустріч у середу ввечері, перш ніж Зеленський вирушить до Брюсселя в четвер вранці: «Ще вранці в середу українські чиновники заявили, що не планують відвідувати Париж раніше за Брюссель», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: «Позвони мне, позвони». Чи правда, що Макрон і Шольц – найчастіші співрозмовники Путіна серед іноземних лідерів

Після того, як стало відомо про таємні відвідини Британії Зеленським, команда Макрона заявила, що французький лідер і Зеленський говорили ще минулого тижня. Водночас французькі чиновники [саме в останній момент] наполегливо працювали, аби зустріч відбулась: наприклад, Макрон із дружиною скасували плани на театр увечері в четвер.

Париж також зв’язався з Берліном, чи може канцлер Олаф Шольц приєднатися до нашвидкуруч організованої вечері в президентському палаці, повідомляє WSJ. Шольц виключив надсилання винищувачів, про які просив у своїй промові Зеленський, але сказав, що прилетить до Франції, аби потиснути руку українському президенту.

У Парижі Зеленський не виголошував зворушливих промов. Натомість перед вечерею в Єлисейському палаці відбулася пресконференція. Видання пише, що між лідерами «був більше, ніж натяк на незручність», коли Шольц переплутав трибуну і став навпроти українського прапора.

В Європі візит до Парижу викликав певний осуд – прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні назвала його «недоречним», бо членам ЄС слід «залишатися єдиними» та приймати Зеленського як блок 27 країн. Франція та Німеччина, за словами Мелоні, хочуть опинитися в центрі уваги.

Читайте також: Макрон заявив, що Франція «очевидно» не буде використовувати ядерну зброю проти Росії в разі атаки. Спеціалісти називають крок президента «політичною помилкою»

Французькі посадовці тепер наполягають, що «розмови про візит велися тижнями» та наголошують, що Макрон неодноразово запрошував Зеленського до Парижа і що конкуренції з Великою Британією за увагу українського президента немає.

Це був другий закордонний і перший європейський візит Зеленського після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. У Парижі Макрон нагородив Зеленського орденом Почесного легіону, після чого лідери разом полетіли до Брюсселя на саміт ЄС.

«Я вважаю, що для мене це занадто, тому я це (нагороду) адресую, звичайно, всім нашим людям, українцям, нашому суспільству…», – прокоментував отримання ордену Зеленський.