Зокрема, за рекомендацією філологів Дніпропетровського національного університету чотиривірш «Заповіту» відтворять у варіанті, наведеному у виданні: «Кобзаря» 2009 року. Поки помилки, допущені в написі на пам’ятнику Кобзареві в Дніпропетровську, заклеїли плівкою.
Проблема з виправленням напису ще й у тому, що норми сучасної української мови розходяться з авторським написанням Шевченка, це викликало дискусію в фаховому середовищі.
Як повідомлялось, у Дніпропетровську відновили 50-тонний пам’ятник Тарасові Шевченкові – один із найвищих у світі. Монумент повернули на своє місце на острові посеред Дніпра після майже дворічної відсутності. Перед демонтажем його «обезголовили». що викликало нарікання громадськості.
Під час реставрації пам’ятника, підрядники зробили кілька помилок у викарбованому на п’єдесталі уривку з тексту «Заповіту». Зокрема, вони пропустили коми, слово «пом’янути» написали без апострофа, а «незлим» – у два слова («не злим»).
Нагадаємо, у березні влада Дніпропетровська після протестів громадськості пообіцяла повернути пам’ятник Шевченка на місце.
Нагадаємо, минулого року влада Дніпропетровська заборонила проведення урочистостей, присвячених дню народження Тараса Шевченка 9 березня. А згодом міські чиновники проігнорували 151-ї вшанування Кобзаря у річницю його перепоховання.