НОВИНИ

Мер Дніпропетровська після протестів пообіцяв повернути місту пам’ятник Шевченка

До Дня міста, який відзначається у вересні, у Дніпропетровську на Монастирському острові з’явиться «Шевченківська територія». Про це заявив міський голова Дніпропетровська Іван Куліченко.

За його словами, на території, яку планують створити, повсякчас лунатимуть вірші Кобзаря у виконанні дніпропетровців, зокрема, відомих у місті акторів.

Куліченко також сказав, що начитати свої улюблені вірші Тараса Шевченка для трансляції зможе кожен охочий у спеціальній мистецькій студії.

Він також пообіцяв, що цієї весни оновлений пам’ятник Тарасові Шевченку повернеться на свій п’єдестал.

«Я думаю, що до Дня міста у Дніпропетровську вже у цьому році ми відкриємо цю територію», – заявив міський голова.

9 березня у Дніпропетровську патріотично налаштована громадськість вшановувала пам’ять Тараса Шевченка, вимагаючи відновити пам’ятник йому на Монастирському острові.

2012 року у Дніпропетровську, на Монастирському острові, демонтували один із найвищих у світі пам’ятників Шевченкові, за офіційним поясненням, через аварійність. До того скульптура майже рік стояла без голови. Кошторис реконструкції – 1,5 мільйона гривень.

Пам’ятник Шевченкові у Дніпропетровську – один із найбільших у світі. Висота чавунної конструкції перевищує 22 метри.

Нагадаємо, минулого року влада Дніпропетровська заборонила проведення урочистостей, присвячених дню народження Тараса Шевченка 9 березня. А згодом міські чиновники проігнорували 151-ї вшанування Кобзаря у річницю його перепоховання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.