Комітет зі свободи слова вимагає звільнити за упередженість директора телеканалу “Рада”

20 Грудня 2013, 14:45

«Профільний комітет висловив недовіру керівництву парламентського телеканалу "Рада" та звернувся до голови Верховної Ради з вимогою про звільнення директора каналу», – йдеться у повідомленні.

Так у комітеті відреагували на звернення журналістів та депутатів.

Томенко вказав на незбалансованість подачі інформації парламентським каналом "Рада" та представлення практично однієї точки зору влади.

Він наголосив, що парламентський телеканал фінансується з державного бюджету платниками податків, а тому мусить об’єктивно і неупереджено показувати ситуацію в Україні, як мінімум, пропорційно до чисельності фракцій, що представлені у парламенті.

"Це не канал Партії регіонів і не канал уряду. Це – парламентський телеканал", – наголосив Томенко.

Комітет також підтримав пропозицію голови створити наглядову раду каналу "Рада", до якої для забезпечення об’єктивності входили б по одному депутату з усіх фракцій та позафракційних.

Томенко також повідомив, що на наступний рік уряд пропонує на фінансування каналу "Рада", газети "Голос України" та журналу "Віче" виділити більше як 26 мільйонів гривень.

 Як повідомлялось, на початку грудня керівництво телеканалу "Рада" заборонило своїм журналістам записувати коментарі народних депутатів у кулуарах парламенту, щоб у кадр не потрапили опозиційні депутати зі своїми заявами.

Водночас телеканал запустив у ротацію низку інтерв’ю міністрів уряду Азарова. Під рубрикою "Із перших уст" показали підряд інтерв'ю віце-прем'єрів та практично всіх міністрів.

До цього цю серію інтерв’ю кілька разів транслювали на Першому національному.

Нагадаємо, у берзні спікер Верховної Ради Володимир призначив директором телеканалу «Рада» колишнього прес-секретаря Віктора Януковича, у його бутність заступником голови Донецької ОДА, Ігоря Толстих.