НОВИНИ

Перший національний продовжує лідирувати за кількістю замовних матеріалів

"Перший національний" продовжує лідирувати серед українських телеканалів за кількість матеріалів з ознаками замовності чи цензури. Про це свідчить моніторинг матеріалів суспільно-політичної тематики за тиждень із 2 по 7 вересня, проведений "Телекритикою".

Згідно з даними моніторингу, на "Першому" зафіксовано 29 таких матеріалів (у серпні – 34). Дещо краща ситуація на каналах "Україна" – 23 (у серпні – 23) та ICTV – 21 (у серпні – 25). На "Інтері" зафіксували 19 матеріалів з ознаками заможності (у серпні – 23), на "1+1" 12 матеріалів (у серпні – 29), на "Новому каналі" – 10 матеріалів (у серпні 15), а на "5 каналі" – 8 (у серпні – 15).

Загальна кількість матеріалів із порушеннями професійних стандартів, які можуть свідчити про ознаки замовності (цензури)

Найменше матеріалів з ознаками замовності (цензури) – зафіксували на СТБ (7) та ТВі (3).

Матеріали бізнес-тематики з ознаками замовності були лише на 2-х каналах: 1 матеріал на ICTV і один на "Україні".

Позитивно або нейтрально про владу без балансу думок і з ознаками замовності найбільше також розповідав "Перший національний" (27).

Далі відповідно за спаданням: "Україна" (21), ICTV (18), "Інтер" (17), "1+1" (10), "Новий канал" (8), "5 канал" (7), СТБ (6), та ТВі (3).

Негативних матеріалів про опозицію стало дещо більше, в яких немає балансу думок і вбачаються ознаки замовності (цензури).

Тут лідером стали "Інтер" (4) та "Україна" (4).

"1+1", СТБ, ICTV та "5 канал" показали по 3 таких матеріали, "Перший національний" і "Новий канал" – по 2. На ТВі таких не зафіксовано.

Крім того, канали замовчували важливі теми, думки, факти або бекґраунди.

Загальна кількість таких матеріалів була: на "Першому" – 69, на "Новому" – 69, на СТБ – 67, на "Україні" – 66, на ТВі – 60, на "1+1" і на "Інтері" – по 58, на ICTV – 57, на "5 каналі" - 56.

Нагадаємо, за даними щомісячного моніторингу Інституту масової інформації «Барометр свободи слова», початок вересня позначився зростанням кількості погроз та залякувань журналістів, а також збільшенням кібер-злочинів проти ЗМІ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.